Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Zmiana ubezpieczyciela OC

Zmiana ubezpieczyciela OC na prostych i wygodnych zasadach. Minimum formalności, zachowanie ciągłości polisy za mniejsze pieniądze i w dobrej ofercie. Zmień ubezpieczyciela OC skutecznie. Sprawdź jak dokonać miany ubezpieczycieli OC bez wychodzenia z domu. Najlepsze oferty ubezpieczeniowe dla każdego bez zbędnych formalności.

Rynek ubezpieczeń jest bardzo bogaty i proponuje potencjalnym klientom wiele ciekawych ofert. Sytuację w branży dobrze jest sprawdzać regularnie, gdyż może okazać się, że polisa którą posiadasz wcale nie jest najtańsza, a konkurencyjna firma oferuje zdecydowanie niższą cenę za ten sam wachlarz usług w ramach ubezpieczenia OC.

Ads code goes here

Taka sytuacja zdarza się często, sytuacja bowiem jest w tej gałęzi ubezpieczeń dość dynamiczna. Zmienić ubezpieczyciela OC nie jest trudno, pamiętać jednak trzeba o kilku zasadach. Pierwszą z nich jest dotrzymanie terminu wypowiedzenia, a jest nim dzień przed zakończeniem ochrony „starego” ubezpieczenia. Jeśli go pominiemy, jesteśmy zobowiązani zapłacić składkę na kolejny rok.

Co zawrzeć w wypowiedzeniu polisy OC?

Wypowiadając umowę, musimy napisać do ubezpieczyciela pismo, w którym zawierać się muszą dane ubezpieczonego, nazwa towarzystwa ubezpieczonego wraz z adresem, jak również dane techniczne pojazdu, którego polisa dotyczyła. Nie powinno się również pominąć numeru polisy. Na końcu piszemy oświadczenie, w którym zaznaczamy, że wypowiadamy umowę ochrony OC, dokument zaś musimy opatrzyć datą i swoim czytelnym podpisem. Pozostaje nam jedynie dostarczyć wypowiedzenie do siedziby firmy ubezpieczeniowej lub wysłać je pocztą (tu najlepiej skorzystać z opcji przesyłki rejestrowanej, choćby listu poleconego, by mieć pewność, że dokument zostanie dostarczony, a my dysponujemy dowodem jego wysyłki).

Ta sama procedura obowiązuje nowego właściciela pojazdu, który zakupił auto na rynku wtórnym. Od dnia zakupu mamy tylko 30 dni na wypowiedzenie starej polisy. Jeśli tego nie zrobimy, ubezpieczenie zostanie przedłużony na kolejny rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *