Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie wypadkowe – nie obawiaj się kosztów wypadku!

Obowiązkowe ubezpiecz wypadkowe. Tylko ubezpieczenie wypadkowe pokryje wszystkie koszty wypadku. Zobacz jak uzyskać odszkodowanie, rentę czy chorobowe z ubezpieczenia wypadkowego. Najlepsze ubezpieczenia wypadkowe – niskie składki – wysokie świadczenia.

Ubezpieczenie wypadkowe to specyficzny rodzaj ubezpieczenia społecznego, którym objęte muszą być osoby wykonujące zawody o podwyższonym ryzyku wystąpienia wypadku, przez co czasowo mogą być niezdolne do wykonywania pracy zarobkowej. Wykaz osób jakie objęte są obowiązkiem wykupienia ubezpieczenia wypadowego reguluje Ustawa z dnia 13 października 1998 r. mówiąca o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z ustawą ubezpieczeniu temu podlegają osoby, które posiadają ubezpieczenie emerytalne lub rentowe.

Ads code goes here

Kiedy działa ubezpieczenie wypadkowe

Jeśli osoba, która wykonywała czynności związane z pracą w celach zarobkowych uległa wypadkowi, może starać się o odszkodowanie i świadczenia z tytułu ubezpieczenia wypadkowego. Aby szkoda jaka wystąpiła mogła być nazwana wypadkiem przy pracy, musi być przede wszystkim nagła i posiadać zewnętrzną przyczynę powstania. Skutkować musi uszczerbkiem na zdrowie lub śmiercią poszkodowanego, ale przede wszystkim musi wystąpić w trakcie wykonywania pracy, obowiązywania umowy zlecenia oraz w trakcie trwania ubezpieczenia. Ubezpieczenie to opłaca pracodawca, wraz i innymi ubezpieczeniami społecznymi.

Odszkodowanie

Osobie, która uległa wypadowi należą się świadczenia z tytułu posiadania ubezpieczenia wypadkowego. Mogą być to jednorazowe odszkodowania wypłacane na życzenie osoby poszkodowanej, przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i/lub Towarzystwo Ubezpieczeniowe jeśli osoba poszkodowana posiadała dodatkową polisę, która obejmowała wypadki w pracy. Wysokość jednorazowego odszkodowania obliczana jest na podstawie liczby procentowej uszczerbku na zdrowiu, a jest to ocenione przez lekarza medycyny pracy. Osoba poszkodowana może otrzymać krótkoterminowe świadczenie w postaci zasiłku rehabilitacyjnego lub chorobowego, z tytułu odszkodowania wypadkowego. W przypadku wystąpienia długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, poszkodowany może otrzymać rentę, której wartość obliczana jest także za pomocą liczby procentów uszczerbku na zdrowiu oraz kwoty ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *