Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie samochodu firmowego

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu firmowego. Sprawdź gdzie najtaniej ubezpieczysz samochód firmowy, najlepsze warunki. Pomoc 24h na dobę, osobisty doradca. Wiele pojazdów- jedno ubezpieczenie.

Obowiązek nakłada ustawa

Właściciel firmy, która posiada na wyposażeniu chociaż jeden samochód zarejestrowany na firmę musi pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu samochodu firmowego. Reguluje to ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, jednak obowiązkowe jest jedynie ubezpieczenie OC, w przypadku którego firma nie ponosi kosztów naprawy drugiego pojazdu, który uczestniczył w wypadku drogowym. Koszty naprawy szkody pokrywa bowiem osoba, która wypadek spowodowała. Firmy ubezpieczeniowe prześcigają się w najlepszych ofertach proponowanych firmom. Ubezpieczenie pod jedną polisa wszystkich samochodów jakie posiada firma, jest bardzo korzystne z punktu finansowego. Ubezpieczyciel oferuje bowiem szereg promocji czy rabatów dla osób, które chcą ubezpieczyć na raz wiele pojazdów.

Ads code goes here

Na własność czy w leasing

Istnieje znaczna różnica pomiędzy ubezpieczeniem samochodu własnego, zarejestrowanego na firmę, oraz samochodu wziętego w leasing. W przypadku własnej floty pojazdów, obowiązkowe jest jedynie wykupienie pakietu ubezpieczenia OC, bez konieczności wykupywania AC czy NNW. Dodatkowe pakiety, które oferowane są osobom prowadzącym działalność gospodarczą to tylko dodatkowa ochrona własnych wydatków. Jeśli przedsiębiorstwo dysponuje flotą samochodów, które wzięte są w leasing, przedsiębiorca musi liczyć się z większymi wydatkami na ubezpieczenie samochodów. Pojazdy leasingowane muszą być obowiązkowo objęte ubezpieczeniem OC, AC oraz NNW. W zależności od podpisanej umowy leasingowej, koszty pełnego pakietu ubezpieczeń może pokryć leasingodawca lub leasingobiorca. W przypadku właśnie pojazdów leasingowanych, ubezpieczenie AC powinno obejmować ochronę pojazdu także a granicami Polski. Szkody jakie powstały w trakcie wypadu drogowego, naprawiane są z ubezpieczenia sprawcy wypadku, lecz we wszystkich pojazdach, które uczestniczyły w wypadku, także w przypadku samochodu sprawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *