Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie rowerzysty

Ubezpieczenie dla każdego posiadacza roweru. Zobacz jak tanio możesz wykupić ubezpieczenie rowerzysty, które pokryje wszystkie koszty leczenia. Ubezpieczenie OC od szkód wypadku na rowerze. Najtańsze ubezpieczenie, szybka i fachowa pomoc. Tanie ubezpieczenia rowerzystów.

Rower, kask, kamizelka i ubezpieczenie

Obowiązkiem każdego rowerzysty jest posiadanie sprawnych hamulców oraz świateł przednich i tylnych. Posiadanie kasku podczas jazdy nie jest jeszcze obowiązkowe, jednak u większości cyklistów można zaobserwować posiadanie i noszenie kasków ochronnych. To samo tyczy się kamizelek odblaskowych. Jest to kwestia indywidualna, na którą decyduje się coraz więcej osób. Co jednak z ubezpieczeniem rowerzysty? Zapewne ma je tylko nieliczna grupa rowerzystów ponieważ nawet o nich nie wiedzą.

Ads code goes here

3 rodzaje, jeden problem

Rowerzysta planujący wykupić ubezpieczenie może skorzystać z dodatkowej opcji w przypadku ubezpieczenia domu lub mieszkania. Jednak ubezpieczenie obejmuje wtedy tylko rower, który w momencie szkody lub kradzieży stoi w piwnicy lub garażu. Co w sytuacji gdy zdarzy się coś podobnego w jeździe lub miejskim parkingu? Istnieją trzy różne ubezpieczenia, które może wykupić cyklista:

  • Ubezpieczenie jednośladu- tu najczęstszą forma jest właśnie dopłata do ubezpieczeń domowych, traktujących rower jako ruchomość domowa. Aby w pełni ubezpieczyć rower od kradzieży i zniszczenia w ramach wypadku, należy wykupić ubezpieczenie poza miejscem zamieszania
  • Ubezpieczenie OC rowerzysty, chroni go przed pokryciem często dużych kosztów w przypadku potrącenia, uszkodzenia pojazdu lub drugiej osoby. Rowerzysta, który jest sprawcą wypadu lub szkody, może być zobowiązany do opłacenia nie tylko szkód materialnych ale także kosztów leczenia osoby poszkodowanej.
  • Ubezpieczenie NNW, które pokrywa wszystkie koszty związane z leczeniem, operacją, hospitalizacją rowerzysty, który uległ wypadkowi jadąc na jednośladzie.

Osoba, chcąca skorzystać z dowolnej formy ubezpieczenia rowerzysty, powinna liczyć się z kosztami rzędu 150-300 zł, w zależności od miejsca zamieszkania. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują takie polisy już od 15 zł miesięcznie, co przy wydatku pokrycia zarysowanego boku nowego Mercedesa jest kwota znikomą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *