Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie quada to tanie ubezpieczenie. Dowiedz się gdzie!

Tanie ubezpieczenie quada. Najtańsze i najkorzystniejsze ubezpieczenie quada. Zabezpiecz swój pojazd przed skutkami różnych zdarzeń nieprzewidzianych. Ranking najlepszych polis OC dla każdego. Darmowa porada ubezpieczeniowa. Jakie ubezpieczenia quada? Dobrowolne, obowiązkowe, najlepsze ubezpieczenia dla quada.

Od zmiany przepisów dotyczących quadów, 19 stycznia 2013 roku quad w polskim prawie traktowany jest surowiej. Do prowadzenia quada wymagane jest prawo jazdy kategorii B1 lub B, ukończone minimum 14 lat (dolna granica starania się o prawo jazdy kategorii B1), rejestracja pojazdu, nawet jeżeli nie zamierzamy quadem jeździć po drogach publicznych oraz obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie OC dla quadów nie różni się od obowiązkowych ubezpieczeń OC innych pojazdów mechanicznych. Zakres OC nie zmienia się, zmienić się może jedynie cena.

Ads code goes here

Różne firmy ubezpieczeniowe proponują różne ceny OC i stosują różnego rodzaju zniżki i zwyżki od ceny podstawowej. Cena OC zależy od: doświadczenia i wieku właściciela pojazdu, stanu technicznego, rodzaju i wieku quada, historii ubezpieczonej właściciela.  Wyższa moc silnika również wiąże się z wyższą składką ubezpieczenia. W zależności od ubezpieczyciela i indywidualnych przesłanek, w tym faktu posiadania lub nie posiadania w danym towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczenia OC na samochód lub motocykl, cena OC na quada waha się od kilkudziesięciu do nawet sześciuset złotych.

Ubezpieczyciele proponują też specjalnie dla quadów przygotowane ubezpieczenia z zakresu ubezpieczeń dobrowolnych – AC oraz NNW. W przypadku ubezpieczenia AC ubezpieczyciele często wymagają procentowego wkładu w szkodę, czyli zobowiązania się ubezpieczonego do pokrycia określonego wcześniej w umowie procentu szkód z własnej kieszeni. Częstą praktyką jest również franszyza, czyli brak wypłaty odszkodowania, gdy uszkodzenia nie osiągnęły określonego pułapu. Na duże zniżki AC dla quadów mogą liczyć kierowcy wykupujący ubezpieczenie na quada pakietowo, razem z ubezpieczeniem motocykla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *