Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Jakie ubezpieczenie OC wybrać? Kompendium wiedzy o polisach OC

Najtańsze polisy OC dla pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie OC samochodu, motocykla, skutera i innych pojazdów mechanicznych. Poznanie systemu zniżek i zwyżek jako pomoc w wyborze właściwego ubezpieczenia.

Zakres standardowej polisy OC

Polisa OC obejmuje ochronę cywilną osób, które wyrządzą szkodę podczas kierowania pojazdem mechanicznym. Pozwala to uniknąć konieczności pokrywania kosztów naprawy oraz leczenia i rehabilitacji poszkodowanych. Sumy gwarancyjne, do których wypłacane jest odszkodowanie z polisy OC wynosi odpowiednio: 1 milion euro dla szkód wyrządzonych mieniu, 5 milionów euro dla szkód wyrządzonych osobom.

Ads code goes here

Zakup polisy OC proponują wszyscy ubezpieczyciele, którzy w swojej ofercie posiadają ubezpieczenia komunikacyjne. Przy zakupie polisy OC na dowolny pojazd mechaniczny warto sugerować się jedynie ceną polisy oraz ewentualnymi promocjami. Zakup kilku ubezpieczeń OC na kilka pojazdów mechanicznych u jednego ubezpieczyciela może skutkować nawet kilkudziesięcioprocentową zniżką składki ubezpieczeniowej. Tak samo sprawa się ma, gdy wyrażamy zainteresowanie zakupu innych niż OC polis u danego ubezpieczyciela.

W Internecie znajdują się łatwo dostępne i proste w obsłudze rankingi i kalkulatory polis OC, które pokażą nam najatrakcyjniejsze oferty ubezpieczycieli i w kilka chwil wyliczą koszt składki w oparciu o indywidualne czynniki dotyczące zarówno pojazdu, jak i właściciela lub właścicieli pojazdu. Nie trzeba tracić cennego czasu, który trzeba by przeznaczyć na samodzielne udawanie się do instytucji oraz porównywanie ofert polis OC. Teraz wszystko jest dostępne online bez wychodzenia z domu. Nie trzeba za nic płacić, ani się logować.

Jeżeli szukasz konkurencyjnych ubezpieczeń ac i oc- poznaj oferty czołowych firm ubezpieczeniowych. Dokonaj porównania najciekawszych propozycji i wybierz idealne rozwiązanie dla siebie. Ubezpieczenia komunikacyjne, szeroki zakres ochrony, assistance , w razie nieszczęśliwych zdarzeń, przy wypadkach drogowych, dla kierowców, dla pasażerów, w przypadku uszkodzenia samochodu, w razie zepsucia auta. Najlepsze OC komunikacyjne dla Ciebie.

Ubezpieczenia komunikacyjne dotyczą tak naprawdę dwóch zagadnień, którymi są ubezpieczenia dobrowolne a także obowiązkowe. Co najmniej jedno z nich każdy kierowca musi wykupić, jednakże na im szerszy zakres ochrony się zdecydujemy, tym bezpieczniejsi będziemy na drogach całej Unii Europejskiej. Warto więc rozważyć zakup zarówno oc jak i ac.

Korzyści płynące z posiadania oby wariantów ubezpieczeń komunikacyjnych:

 • w przypadku kolizji lub bardziej niebezpiecznych wypadków drogowych, wszelką odpowiedzialność za uszkodzenia pojazdów bierze na siebie ubezpieczyciel,
 • można liczyć na pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej w przypadku zepsucia naszego pojazdu na drodze, łącznie z dowiezieniem go warsztatu samochodowego,
 • zapewnianie przez ubezpieczyciela noclegu na okres, w trakcie którego będzie odbywała się naprawa auta,
 • uzyskujemy odszkodowanie gdy nasz samochód zostanie skradziony,
  będziemy mogli liczyć na wsparcie finansowe w przypadku uszkodzenia auta przez innych uczestników ruch, jeżeli stoi ono na parkingu, lub w razie gdy szkody dokonają zwierzęta,
 • zabezpieczymy się przed wszelkimi skutkami zmienności pogody a także jej skutków: gradu, powodzi, wichur i nawałnic.

Oczywiście przytoczone tu przykłady należą tylko do podstawowych sytuacji, w jakich nasze ubezpieczenie zadziała.

Ubezpieczenie OC wszystkich samochodów. Najlepsze ubezpieczenie samochodowe OC dla każdego kierowcy przez Internet. Jeździj bezpiecznie i nie martw się o swoją przyszłość. Ranking ubezpieczeń samochodowych OC bez zbędnych formalności online.

Przed zakupem ubezpieczenia samochodowego OC zorientuj się co nam oferuje ubezpieczyciel, jakie wymagania musimy spełnić. Kalkulator OC pozwoli ocenić na jaką polisę OC możemy liczyć. Ubezpieczenie samochodowe OC chroni kierowcę przed dodatkowymi kosztami.

Kupiłeś nowy samochód i chcesz dobrać najlepsze dla niego ubezpieczenie pamiętaj o warunkach jakie stawiają zakłady ubezpieczeniowe ale również o tym co nam oferuje dany zakład ubezpieczeń.

Co nam oferuje ubezpieczyciel

 • Dla kierowców którzy mają prawo jazdy długi okres czasu i mogą pochwalić się bezszkodową jazdą, zniżka na ubezpieczenie 60%, czasami nawet do 70%- w niektórych zakładach ubezpieczeniowych
 • Nielimitowany kontakt z doradcą, który służy swoją fachową poradą, pozwoli na dopasowanie odpowiedniego ubezpieczenia do kierowcy.
 • Wiele kierowców decyduje się na Assistance czyli pomoc w nagłym wypadku która jest dostępna 24 godziny na dobę dla swoich klientów.
 • Chcesz mieć dostęp do informacji telefonicznej w wielu firmach OC masz taki dostęp, dowiesz się gdzie jest jakie natężenie ruchu, jaka sytuacja na drogach, oraz o tym gdzie jest jaka stacja paliw.
 • Nie musisz pojawiać się osobiście w biurze. Umowę możesz podpisać w formie elektronicznej lub zostanie wysłana Ci pocztą, dla Ciebie jest to zaoszczędzenie czasu.
 • Łatwa i szybka bezproblemowa płatność, przez Internet albo kartą kredytową

OC na samochód – sprawdź co musisz zrobić aby otrzymać takie OC

Przede wszystkim należy:

 • Wprowadzić informacje o swoim prawie jazdy. Od kiedy posiadamy i do kiedy jest ważne.
 • Wprowadzić informacje z dowodu rejestracyjnego. Czyli podstawowe informacje o swoim samochodzie.
 • Musisz wprowadzić informacje o sobie, czyli Twoje dane osobowe, sytuacje rodzinną mieszkaniową oraz informacje o swojej poprzedniej polisie.
 • Ostatnim krokiem będzie podanie sposobu przelewu za polisę. Najlepszym sposobem jest przelew online.

Jak zamówić polisę wystarczy kilka prostych kroków

 • Załóż konto w wybranej firmie ubezpieczeniowej
 • Wypełnij kalkulator polisowy, i przekonaj się ile będzie wynosić Twoja składka ubezpieczeniowa.
 • Zamów polisę
 • Na adres e-mail przyjdzie Ci umowa zawarcia ubezpieczenia OC wydrukuj ją zeskanuj i odeślij do firmy.
 • Opłać składkę ubezpieczeniową i ciesz się swoją nową polisą. Jedź bezpiecznie i nie narażaj siebie i innych kierowców na wypadek samochodowy.

Najlepsze ubezpieczenie OC dla każdego kierowcy. Dowiedz się jaki jest zakres ochrony i czym kierować się przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia OC. Najlepsze polisy w korzystnych cenach 100% online. Sprawdź jakie ubezpieczenie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie.

Zakres ubezpieczenia ochrony cywilnej dla pojazdu mechanicznego obejmuje:

 • śmierć
 • rozstrój zdrowotny
 • uszkodzenie ciała
 • zniszczenie, utrata, uszkodzenia mienia

w wyniku działań związanych z wypadkiem lub kolizją związanej z pojazdem mechanicznym. Za wypadek bądź kolizję związaną z pojazdem mechanicznym uważa się nie tylko wypadki i zdarzenia drogowe będące następstwem prowadzenia pojazdu mechanicznego, ale również wypadki, które zdarzyć się mogą podczas wsiadania lub wysiadania z pojazdu mechanicznego, podczas postoju lub garażowania oraz podczas załadunku i rozładunku pojazdu mechanicznego.

Zakres ten jest ściśle regulowany przez ustawę o obowiązkowym ubezpieczeniu ochrony cywilnej dla kierujących pojazdami mechanicznymi. Ścisła regulacja wyklucza wszelkie manewry i próby rozszerzenia pakietu OC w ramach pakietu obowiązkowego, więc wszyscy ubezpieczyciele muszą proponować w swojej ofercie identyczny pakiet OC. Kusić mogą jedynie ceną takiego ubezpieczenia lub ewentualnymi dogodnymi pakietami łączonymi – np tańszym ubezpieczeniem AC lub assistance, które należą do ubezpieczeń dobrowolnych.

Dlatego najlepszym sposobem na zakup odpowiedniego OC jest przeanalizowanie czy potrzebujemy dodatkowych pakietów w preferencyjnej cenie, czy wystarczy nam jedynie pakiet obowiązkowy OC, a wtedy należy kierować sę jedynie ceną takiego ubezpieczenia. A idealnym sposobem na odnalezienie najtańszego ubezpieczenia OC jest sprawdzenie łatwo dostępnych rankingów ubezpieczeń.

Najtańsze i najlepsze ubezpieczenie auta OC! Ubezpiecz swój samochód tanio, pewnie i bez komplikacji. Wybierz ubezpieczenia auta OC online! Znajdź polisę spełniającą wszystkie wymagania. Ubezpieczenie auta OC również przez Internet.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia auta OC jest sporym dylematem. Trudno jest dokonać właściwego wyboru wśród ogromnej ilości ofert obecnych na rynku. Ubezpieczenie samochodu OC to taki rodzaj ubezpieczenia majątkowego, w którym na mocy umowy zakład ubezpieczeń przejmuje na siebie skutki ekonomiczne szkód wyrządzonych osobom trzecim, pod warunkiem, że osoba ubezpieczona jest zobowiązana do naprawienia owych szkód na podstawie tak zwanej odpowiedzialności deliktowej lub kontraktowej. W tym przypadku bierze się pod uwagę także szkody wyrządzone przez osoby, za które klient ponosi odpowiedzialność przewidzianą odpowiednimi przepisami.

Ubezpieczenie samochodu należy do grupy ubezpieczeń obowiązkowych. Przy wyborze odpowiedniego ubezpieczyciela należy kierować się przede wszystkim dobrze sprecyzowanymi wymaganiami, aby wśród natłoku ofert wybrać to, które spełni wszystkie nasze wymagania. Większość ubezpieczeń gwarantuje nie tylko chroni przed konsekwencjami finansowymi z powodu szkód wyrządzonych osobom trzecim, ale także gwarantuje szybką pomoc drogową oraz samochód zastępczy. Należy więc dokładnie przeanalizować oferty ubezpieczycieli, aby dokonać właściwego wyboru i cieszyć się z bezpiecznej jazdy samochodem.

Ubezpieczenia aut

Istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń samochodów, które dzieli się na obowiązkowe i dobrowolne. Do obowiązkowych należy zaliczyć wyżej opisane ubezpieczenie OC, pozostałe klienci mogą wybierać według uznania. Jednym z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych jest ubezpieczenie AC, czyli Autocasco. Chroni ono właściciela pojazdu od finansowych konsekwencji w przypadku uszkodzeń i zniszczeń auta spowodowanych z winy jego właściciela, obejmuje ono także ryzyko kradzieży. Innym jest ubezpieczenie Assistance, gwarantujące pomoc kierowcy oraz pasażerom w razie wypadku komunikacyjnego, kradzieży lub awarii samochodu na trasie.

Można także wykupić ubezpieczenie NNW, to znaczy ubezpieczenie kierowcy i pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków doprowadzających do trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osób ubezpieczonych. Do pakietu wybrać można też ubezpieczenie szyb, które gwarantuje pokrycie kosztów wymiany lub naprawy szyb samochodu. Wybrać można także ochronę prawną, chroniąca przed ryzykiem ponoszenia kosztów związanych z prowadzeniem sporów prawnych. Jak widać każdy klient może wybrać kilka ubezpieczeń dobrowolnych, a korzystanie z nich z pewnością sprawi, że osoba ubezpieczona poczuje się na drodze pewniej.

Ubezpieczenie oc pojazdu z najniższą składką, złóż wniosek online, dodatkowe zniżki i doskonała oferta dla nowych i starych klientów, najtańsza polisa OC nawet w 10 minut. Najlepsze ubezpieczenie OC w zasięgu Twojej ręki – sprawdź ofertę przez Internet.

Kupiłeś samochód, dostałeś w prezencie skuter, a może zastanawiasz się nad zakupem maszyny rolniczej? Pamiętaj, że każdy zarejestrowany pojazd, by mógł poruszać się po drogach musi mieć wykupione ubezpieczenie OC.

Polisa OC jest w Polsce obowiązkowa, a za jej nieposiadanie grozi mandat. W przypadku wypadku bylibyśmy ponadto zobowiązani do pokrycia kosztów naprawy samochodu poszkodowanego, co często wiąże się z ogromnym wydatkiem. O zakupie ubezpieczenia OC warto zatem pamiętać, by móc spokojnie podróżować. Pytanie tylko, jaką ofertę wybrać i która jest najkorzystniejsza?

Ranking ubezpieczeń OC

W wyborze najtańszej polisy pomoże porównywarka ubezpieczeń OC, a więc narzędzie stworzone specjalnie do tego, by móc wśród wielu firm znaleźć tę, która gwarantuje najkorzystniejszą polisę. W przypadku ubezpieczenia OC nie trzeba zwracać szczególnej uwagi na warunki polisy, gdyż wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe zobligowane są do utrzymania ubezpieczenia OC na ogólnie przyjętych zasadach. W tym przypadku klient powinien kierować się ceną, a ta potrafi zaskoczyć – w niektórych firmach ubezpieczeniowych zapłacimy nawet 50% więcej niż i innego ubezpieczyciela za ten sam produkt. Można zatem obniżyć ratę swojej składki i cieszyć się z zaoszczędzonej gotówki.

OC samochodu

Wniosek o zakup ubezpieczenia OC składamy najczęściej przez Internet w określonym wniosku, który wymaga wpisania danych właściciela pojazdu, informacji o samochodzie i historii ubezpieczeniowej klienta. Na podstawie tych parametrów określana jest wysokość składki. Jeśli jest ona zadowalająca, wówczas można online zakupić polisę lub ją przedłużyć, co jest ogromnym udogodnieniem. Wszystkie pytania można kierować bezpośrednio do konsultanta, który dyżuruje pod telefonem. Nie trzeba do niego dzwonić, można zaznaczyć odpowiednią opcję na stronie internetowej ubezpieczyciela i poczekać na zgłoszenie się doradcy.

Zakup najtańszej polisy OC pozwala na realną oszczędność, przy jednoczesnym zachowaniu gwarantowanych praw wynikających z ubezpieczenia. Przeszłością stają się spotkania z doradcą w celu uiszczenia opłaty. Wszystko można zrobić z własnego domu, poczynając od wyboru ubezpieczyciela, poprzez wypełnienie wniosku i przeczytanie umowy, kończąc na opłacie za polisę. Dlaczego dla własnej wygody nie skorzystać z takiej oferty?

Znajdź najlepsze ubezpieczenie OC pojazdu. Przybliż sobie informacje o ofertach i wybierz tę najbardziej korzystną dla Ciebie. Możliwość zakupu online bez zbytecznych formalności. Wygodnie i szybko. OC pojazdów, ubezpieczenie obowiązkowe auta, dla kierowców, atrakcyjne pakiety, zniżki za staż, promocje, niskie ceny, dla każdego, pomoc w razie wypadku.

OC pojazdu jest ubezpieczeniem, który każdy posiadacz samochodu i innych maszyn poruszających się po naszych ulicach, musi posiadać. Brak tego typu polisy może wiązać się w wysokimi karami finansowymi. Zakup oc pojazdu jest więc niezbędnych krokiem, aby uchronić się przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami podczas rutynowych kontroli drogowych przeprowadzonych przez policję, ale również ma zabezpieczyć posiadacza polisy przed odpowiedzialnością w przypadku gdy spowoduje wypadek. OC pojazdu ma jeszcze wiele innych pozytywnych aspektów.

Zalety posiadania OC pojazdu:

 • firma ubezpieczeniowa bierze na siebie pokrywanie kosztów związanych z uszkodzeniem pojazdu innego uczestnika ruchu,
 • zapewnienie środków finansowych w razie uszkodzenia ciała lub spowodowania uszczerbku na zdrowiu przez ubezpieczonego w trakcie wypadku,
 • zniżki za kontynuację ubezpieczenia w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, -przy bezszkodowej jeździe można liczyć na liczne upusty i promocje,
 • obniżenie kosztów opłacania polisy dla kierowców z długim stażem „za kółkiem”.

Najtańsze ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej kierowców! Niskie składki z możliwością rozłożenia ich na raty OC auta! Całodobowa ochrona samochodu i poruszających się w nim osób! Komfort i poczucie bezpieczeństwa z OC aut. Gwarancja wysokich odszkodowań w razie wypadków!

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej auta

Ubezpieczenie OC jest polisą ubezpieczeniową, więc każdy posiadacz jakiegokolwiek pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do jego wykupienia. Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych dysponuje korzystnymi ofertami, z których warto skorzystać i nie martwić się, że w razie niespotykanych, nieszczęśliwych wydarzeń podczas podróżowania zostaniemy bez zabezpieczenia zarówno finansowego, jak i zdrowotnego.

Korzyści ubezpieczania samochodu:

 • Zabezpieczenie w przypadku jakiejkolwiek szkody związanej z samochodem, czy kierowcą samochodu.
 • Wypłata 100-procentowego odszkodowania w przypadku nieszczęśliwego wypadku.
 • W sytuacji, gdy samochód nie ma możliwości poruszania się po drodze – darmowa opcja holowania go do najbliższego warsztatu, czy też do domu właściciela.
 • Kupując ubezpieczenie OC – uzyskujesz również darmowy certyfikat Zielonej
 • Karty i bezpiecznie możesz poruszać się po krajach Unii Europejskiej.
 • W przypadku bezszkodowej, bezwypadkowej jazdy bardzo korzystne oferty zniżkowe.
 • Różnego rodzaju promocje dla doświadczonych kierowców.
 • Gdy masz kogoś bliskiego z rodziny, kto również chciałby ubezpieczyć swoje auto – twoje zniżki mogą także zostać na niego przeniesione (zazwyczaj wykorzystują to małżeństwa).
 • Zniżki, jakie posiadaliśmy u poprzedniego ubezpieczyciela są również brane pod uwagę.
 • Jak najniższy z możliwych kwot, koszt rocznych składek.
 • Gdy całkowity, roczny koszt ubezpieczenia jest zbyt wygórowany na twoje możliwości istnieje możliwość rozłożenia go sobie na raty – miesięczne, czy też kwartalne, według życzenia ubezpieczającego.
 • Profesjonalna obsługa oraz możliwość wysłania wszystkich dokumentów do domu właściciela auta.
 • Ubezpieczenie OC kupić można przez Internet, czy telefon – także zapewnia to dużą wygodę i zaoszczędza czas kierowcy.

Czym jest ubezpieczenie popularnie zwane: OC?

Na początku należy podkreślić, że jest to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Każdy posiadacz podlegający rejestracji samochodu, motocykla czy ciągnika rolniczego musi wykupić taką polisę. Umowę przeważnie zawiera się na okres roku (w zależności od czasu zarejestrowania). Jeśli po upływie tego czasu nie złożymy wypowiedzenia zostanie ona automatycznie przedłużona o kolejne dwanaście miesięcy.

Obowiązkiem każdego kierowcy jest posiadanie polisy i prawa jazdy. Jej brak spowoduje, że kontrola ukarze nas mandatem. Jego wysokość zależy od upłynięcia terminu ważności OC. Samochód natomiast zostanie odholowany na koszt kierowcy.

Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie OC?

Przede wszystkim chroni nas od odpowiedzialności za wyrządzone szkody osobom trzecim. Jeśli to my spowodujemy wypadek, nie musimy się martwić z czego zapłacimy odszkodowanie.

Zawarcie umowy ubezpieczenia OC daje poszkodowanemu gwarancję, że otrzyma rekompensatę za poniesione szkody. Ofiara wypadku bądź kolizji nie musi się obawiać czy sprawcę stać na naprawienie szkody lub czy nie będzie za mocno jej odwlekał w czasie. By dochodzić swoich roszczeń, poszkodowany zwraca się bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń. Nasz ubezpieczyciel zajmie się w całości naprawą szkody.

Jesteśmy także ubezpieczeni od szkód powstałych na przykład podczas postoju czy rozładowywania. Nie ma różnicy jaką stawkę zapłacimy, zawsze ochrona jest taka sama.

Należy jednak wiedzieć kiedy zostanie nam odmówiona lub zmniejszona kwota odszkodowania. Uważajmy na tzw pułapki w ubezpieczeniach OC.

Są to na przykład:

 • Spóźniona lub nieopłacona rata za składkę OC
 • Zbyt szybka jazda samochodem
 • Prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu
 • Wjazd na czerwonym świetle
 • Kradzież auta z pozostawionymi w nim kluczykami i dowodem rejestracyjnym
 • Koszty holowania pojazdu

Kiedy podpisujemy umowę OC?

Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego jest zawarcie umowy ubezpieczeniowej w dniu rejestracji samochodu. W sytuacji kiedy kierowca chciałby jeździć autem przed jego zarejestrowaniem, ma obowiązek zawrzeć umowę ubezpieczeniową przed wyjazdem na drogę publiczną.

A co w przypadku kiedy kierowca nie korzysta z auta przez długi okres, bo samochód stoi na parkingu? Ustawa stanowi, że gdy pojazd pozostaje zarejestrowany,obowiązkiem każdego kierowcy jest zachowanie ciągłości ubezpieczenia. Nawet wtedy, kiedy nie jeździ nim przez długi okres czasu. Za nieprzestrzeganie grozi nam wysoka kara ( do 500 Euro).

Rozwiązanie umowy ubezpieczeniowej

Mamy prawo zrezygnować z usług dotychczasowego ubezpieczyciela i szukać tańszej ofert w innym TU. Możemy zrobić to dopiero po upływie roku, kiedy polisa wygaśnie. Należy na piśmie powiadomić ubezpieczyciela o chęci rozwiązania umowy, ale nie później niż na jeden dzień przed upływem roku. Niezłożenie wypowiedzenia skutkuje automatycznym przedłużeniem umowy na następny okres.

Zawarcie kolejnej umowy nie nastąpi w sytuacji, gdy nie opłacimy w całości składki ubezpieczeniowej. Ogłoszenie upadłości zakładu ubezpieczeniowego lub cofnięcie zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, jest również jednoznaczne z wygaśnięciem umowy ubezpieczeniowej.

Wypowiedzenie polisy ubezpieczeniowej składamy wtedy, kiedy sprzedajemy samochód. Niewypowiedzenie przez nas takiej umowy skutkuje przedłużeniem polisy na następny rok. Wtedy to my ponosimy koszta ubezpieczenia.

Zakłady ubezpieczeniowe często wymagają kserokopii umowy kupna-sprzedaży samochodu. Zanosząc komplet dokumentów (wypowiedzenie umowy i potwierdzenie sprzedaży), mamy pewność, że dopełniliśmy wszelkich formalności i będziemy bezpieczni. W sytuacji kiedy nowy nabywca samochodu będzie miał do pokrycia szkodę z ubezpieczenia, my nie stracimy żadnych zniżek.

Kiedy kupujemy samochód możemy wypowiedzieć umowę z aktualnym ubezpieczycielem. Przemyślmy dobrze wybór odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego.

W przypadku kiedy nowa oferta u innego ubezpieczyciela okaże się korzystniejsza, mamy tylko 30 dni od zakupu auta na złożenie wniosku o wypowiedzenie wcześniejszej umowy.

W sytuacji kradzieży lub kasacji pojazdu możliwa jest rezygnacja z umowy ubezpieczeniowej przed czasem. Należy odwiedzić naszego ubezpieczyciela i pokazać zaświadczenie o wyrejestrowaniu auta. Wystawiane jest ono przez wydział komunikacji.

Kiedy dojdzie do wypadku drogowego

Podstawową kwestią jest upewnienie się czy sprawca wypadku posiada aktualną polisę OC. W jakim zakładzie ubezpieczeń jest zawarta ( nazwa, adres). Trzeba spisać numer polisy, nr rejestracyjny pojazdu i dane kierującego. Sprawca wypadku ma obowiązek napisać oświadczenie, w którym przyznaje się do spowodowania szkody.

Wypełnienie wspólnego oświadczenia

Poszkodowany i sprawca wypadku mogą wypełnić tylko standardowy formularz – wspólne oświadczenie o wypadku. Dobrze jest udokunetować wypadek, przez wykonanie zdjęć uszkodzonych pojazdów. Na pewno będzie to pomocne dla ubezpieczyciela. Cała procedura zaczyna się w momencie, kiedy poszkodowany zgłosi się do towarzystwa ubezpieczeniowego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *