Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie nowego samochodu – negocjuj warunki OC AC NW

Ubezpieczenie nowego samochodu z salonu – o czym należy pamiętać? Nowy samochód, jak o niego zadbać. Kompleksowa ochrona samochodu, ubezpieczenie na miarę Twoich możliwości. Wysokie świadczenia, niska składka – porównanie aktualnych ofert ubezpieczeniowych. Najlepsze ubezpieczenia nowych samochodów z salonów – zabezpiecz się jeszcze przed wejściem do zakupionego auta.

Kupno nowego samochodu prosto z salonu wiąże się z dużym wydatkiem. Dlatego, niezależnie czy samochód kupowany jest za gotówkę czy na raty, warto wykupić ubezpieczenie Autocasco. Jeżeli decydujemy się na pakiet AC + OC warto również dołożyć do nich ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Taki pakiet ubezpieczeń gwarantuje nam nie tylko kompleksową ochronę auta, a również relatywnie niższe koszty samego ubezpieczenia.

Ads code goes here

Najlepsze ubezpieczenie nowego samochodu

Ubezpieczenie, zwłaszcza ubezpieczenie AC nowego samochodu to całkiem poważne koszty, dlatego warto, by za taką cenę mieć naprawdę porządną ochronę pojazdu. Dlatego przy podpisywaniu umowy należy zwrócić uwagę na kilka newralgicznych kwestii. Po pierwsze warto, by ubezpieczenie samochodu obejmowało też szyby. Odprysk kamienia na polskiej drodze nie wydaje się niczym nadzwyczajnym, a już strata ewentualnych zniżek przy zwykłej pękniętej szybie może nas poważnie zaboleć. Po drugie zwrócić uwagę należy na stopień pokrycia finansowego szkód.

Najlepszą opcją jest oczywiście pełne pokrycie szkody, choć zdarzają się takie umowy, które przewidują, że ubezpieczony wsadzi kilku- kilkunasto- a nawet w skrajnych przypadkach kilkudziesięcioprocentowy udział w naprawie samochodu. Takich rzeczy lepiej unikać. Po trzecie trzeba się zorientować czy z ubezpieczenia wynika czy nasz samochód będzie naprawiany w autoryzowanym serwisie przy użyciu jedynie oryginalnych części, czy też takiego warunku nie ma i może być naprawiony gdziekolwiek przy użyciu najtańszych możliwych zamienników. Po czwarte warto się zorientować, czy w ramach polisy możemy liczyć na odszkodowanie w wysokości ceny nominalnej auta, na przykład w przypadku jego kradzieży lub całkowitego rozbicia (za takie rozbicie uważa się najczęściej uszkodzenia powyżej 70% całości).

Niektóre z opisanych powyżej opcji w wielu polisach ubezpieczeniowych są oferowane w standardzie, za inne należy dopłacić dodatkowo. Nie zawsze warto zostawać przy najtańszej możliwości. Czasami w ogólnym rozrachunku drożej znaczy taniej.

Kupno samochodu ubezpieczenie

Kupno samochodu ubezpieczenie OC, sprzedaż auta z ubezpieczeniem OC, ranking ubezpieczeń online całkowicie za darmo. Ponowne wyliczenie składki, sprzedaż samochodu z ubezpieczeniem OC. Korzystne kupno samochodów ubezpieczenia – wylicz z kalkulatorem online.

Kupując samochód, trzeba pamiętać, że aby się nim poruszać konieczne jest ubezpieczenie OC, którego nie posiadanie wiąże się z dużym ryzykiem. Nabywca samochodu musi wraz z autem otrzymać komplet dokumentów, m.in. dowód rejestracyjny, pozytywny wynik badania technicznego oraz polisę ubezpieczenia OC. Przekazanie ich musi nastąpić niezwłocznie po podpisaniu umowy przez obie strony. Są one niezbędne w procesie rejestracji samochodu, do czego zobowiązany jest kupujący w ciągu 30 dni o daty zakupu auta. W tym celu należy udać się do Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca zamieszkania wraz z umową kupna samochodu i wymienionymi wyżej dokumentami. Należy również zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, którego wysokość odpowiada 2% wartości rynkowej auta. Rachunek ten należy uregulować w Urzędzie Skarbowym.

Pozostaje jeszcze kwestia ubezpieczenia OC. Nie wszyscy kierowcy o tym wiedzą, ale w przypadku kupna samochodu nie ma obowiązku czekania, aż polisa zawarta przez poprzedniego właściciela wygaśnie. Można zakupić nową polisę, zawierając umowę z wybranym przez siebie ubezpieczycielem, co niejednokrotnie wiąże się z niższą składką. Rezygnację z ubezpieczenia OC zawartego przez poprzedniego właściciela złożyć może sprzedający, ale i sam kupujący. Ma na to 14 dni, a oświadczenie o rezygnacji można przynieść do siedziby firmy ubezpieczeniowej, lub też wysłać dokument listem poleconym, faksem czy skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Zdarza się i tak, że ubezpieczenie jest na tyle korzystne, że nie warto go zmieniać. W takiej sytuacji nic nie trzeba robić, gdyż polisa automatycznie przechodzi na nowego właściciela. Jest tu jednak pewna uwaga: jeśli poprzedni właściciel zalegał ze składką, wówczas ubezpieczyciel może żądać od nabywcy samochodu uregulowania długu. Może również na nowo przeliczyć składkę, co w może być albo atrakcyjne, albo niekorzystne – zmieniły się bowiem dane właściciela pojazdu istotne dla wyliczenia opłaty za polisę (wiek, czas posiadania prawa jazdy, historia ubezpieczenia). Jeśli okaże się natomiast, że kupiony samochód w ogóle nie posiadał ubezpieczenia OC, to z jednej strony musimy czuć się oszukani, z drugiej zaś – by jeździć autem – szybko zakupić ubezpieczenie.

W celu wyszukania najlepszej oferty ubezpieczenia OC eksperci polecają ranking ubezpieczeń komunikacyjnych. W jednym miejscu znajdzie się ofertę największych ubezpieczalni, wraz z możliwością wyliczenia składki oraz kupnem polisy online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *