Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie kabotażowe dla transportu kabotażowego

Ubezpieczenia kabotażowe w Niemczech, reszcie krajów Unii Europejskiej oraz państwach europejskich nie należących do UE. Najlepsze ubezpieczenie kabotażowe, specyfika ubezpieczeń kabotażowych. Wyszukaj dla siebie najlepszego zabezpieczenia. Wysokie świadczenia, obszerna ochrona, szeroki pakiet, niska składka dla wszystkich online. Możliwość wykupienia na raty.

Ubezpieczenie kabotażowe przeznaczone jest dla przewoźników przewożących towary w transporcie kabotażowym. Transport kabotażowy to transport towarów, który odbywa się na terenie innego państwa niż państwo, w którym zarejestrowany jest pojazd.

Ads code goes here

Rozróżnia się dwa główne typy ubezpieczenia kabotażowego:

  1. Przewóz kabotażowy na terenie Unii Europejskiej, z wyłączeniem Niemiec – ochrona dotyczy odpowiedzialności cywilnej, która to odpowiedzialność cywilna ponoszona jest zgodnie z przepisami, które obowiązują na terenie danego kraju Unii Europejskiej (za wyjątkiem Niemiec). Suma gwarantowana przez takie ubezpieczenie równa jest sumie ubezpieczenia, które obowiązuje w przypadku ubezpieczenia ochrony cywilnej przewoźnika w ruchu międzynarodowym.
  2. Przewóz kabotażowy na terenie Niemiec – tutaj ochrona obejmuje OC wynikające z przewozu towarów w prawie kabotażowym w Niemczech. A sama ochrona ubezpieczeniowa wynikająca z OC zgodna jest z przepisami Niemieckiego Kodeksu Handlowego i niemieckiej ustawy o towarowym transporcie samochodowym. W przypadku ubezpieczenia kabotażowego na terenie Niemiec minimalna suma gwarancyjna wszystkich zdarzeń równa jest 1200000 euro, a limit na jedno zdarzenie wynosi 600000 euro. Do przewozu towarów w ruchu kabotażowym w Niemczech potrzebny jest również specjalny certyfikat, który potwierdza ubezpieczenie kabotażowe. Takie potwierdzenie należy wozić w każdym samochodzie, które dane ubezpieczenie obejmuje.

W Polsce istnieją firmy ubezpieczeniowe, które specjalizują się w ubezpieczeniach ruchu kabotażowego w krajach UE (również w Niemczech) oraz państwach europejskich, które nie są zrzeszone w UE, jak na przykład Szwajcaria i Norwegia. Zakres ubezpieczenia kabotażowego obejmuje transport towaru, jego załadunek, wyładunek i ewentualną konieczność magazynowania towaru, jeżeli wyniknie taka potrzeba podczas okoliczności wypadkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *