Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie graniczne dla obcokrajowców wjeżdżających do Polski

Ubezpieczenie graniczne – rodzaj ubezpieczenia OC, które obowiązkowe jest dla obcokrajowców spoza Unii Europejskiej oraz Szwajacarii, Norwegii, Islandii, Sebii, Angory i obowiązuje na terenie wszystkich tych krajów. Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla obcokrajowców o zakresie regulowanym ustawą.

Ubezpieczenie graniczne jest podrodzajem obowiązkowego w Polsce ubezpieczeni OC i obowiązuje posiadaczy pojazdów na zagranicznych numerach, które przebywają w Polsce, a nie posiadają polskiego ubezpieczenia OC, czyli jest to ubezpieczenie OC dla obcokrajowców przebywających w Polsce. Co ważne, obcokrajowców spoza krajów Unii Europejskiej, a także Szwajcarii, Serbii, Angory lub Norwegii czy Islandii. Zakresem działań i sumą gwarancyjną nie różni się ono od ubezpieczenia OC oferowanego dla Polaków.

Ads code goes here

Jedynie czas trwania ubezpieczenia jest inny, bo wynosi 30 dni, a w uzasadnionych przypadkach (na przykład wygaśnięcia Zielonej Karty podczas pobytu w Polsce) może być przedłużany łącznie do 12 miesięcy. Ubezpieczenie tego typu ważne jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz właśnie w Szwajcarii, Serbii, Angorze, Norwegii oraz Islandii.

Ubezpieczenie graniczne oferowane jest przez wielu ubezpieczycieli, nie tylko tych, którzy wyspecjalizowani są w oferowaniu ofert dla osób z zagranicy, a szczegóły dotyczące zawierania i zakresu ochrony granicznego ubezpieczenia OC znaleźć można w specjalnej ustawie, co oznacza, że zakres ubezpieczenia granicznego OC, tak samo jak zwyczajnego ubezpieczenia OC u wszystkich oferujących je ubezpieczycieli wygląda dokładnie tak samo. Dlatego właśnie szukając odpowiedniego ubezpieczenia granicznego OC warto sugerować się jedynie ceną. Na zawarcie umowy o granicznym ubezpieczeniu OC obcokrajowiec ma czas trzydziestu dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *