Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie OC dla radców prawnych i kancelarii prawnych

Polisy ubezpieczeniowe OC radców prawnych. Szybko, a zarazem dokładnie. U nas otrzymujesz gwarancję satysfakcji. Wiele opcji polisy do wyboru. Sam wybierasz to, co jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli masz pytania, chętnie na nie odpowiemy. Zadzwoń i zapytaj o naszą ofertę. Najkorzystniejsze warunki spłat w całym kraju. Zawrzyj polisę OC radcy prawnego właśnie u nas!

W Polsce jednym z wielu zawodów do wykonywania którego wymagane jest posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest zawód radcy prawnego. W skład wyżej wspomnianego ubezpieczenia wchodzi OC podstawowe oraz OC dodatkowe. Przeznaczone jest on dla osób wykonujących zawód radcy prawnego, którego zasady zawarte zostały w Ustawie o Radcach Prawnych. Warto wskazać na najważniejsze cechy podstawowego OC dla radców prawnych.

Ads code goes here

Po pierwsze oferuje ono sumę gwarancyjną w wysokości 100 tysięcy euro na każde zdarzenie osobno. Ponadto możemy liczyć na pokrycie kosztów obrony przed sądem, aż do 50 tysięcy euro. Ubezpieczyciel gwarantuje nam wypłatę odszkodowania nawet jeśli szkoda została spowodowana działaniem osób zatrudnionych u ubezpieczonego. Tak więc, ubezpieczony wykupując polisę OC tego rodzaju, ubezpiecza także swoich pracowników, aplikantów lub praktykantów.

W przypadku dodatkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej możemy mówić o rozszerzonym okresie ochrony. Istnieje możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniową zdarzeń, które miały miejsce przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej, jednakże nie mogły one mieć miejsca wcześniej niż 1 stycznia 2005 roku. Oprócz tego, w pakiecie dodatkowym otrzymujemy jeszcze jedno udogodnienie. Otóż ochrona ubezpieczeniowa może objąć także szkody, które powstały maksymalnie do 36 miesięcy po zakończeniu okresu ubezpieczenia.

Co więcej w przypadku dodatkowego ubezpieczenia OC suma gwarancyjna wynosi 250 tysięcy euro dla każdego radcy prawnego na wszystkie zdarzenia wiążące się z zaistnieniem szkody. W tym pakiecie możliwe jest pokrycie kosztów obrony sądowej przez ubezpieczyciela do sumy aż 125 tysięcy euro. Oczywiście tak jak to miało miejsce w pakiecie podstawowym, ubezpieczenie to obejmuje ubezpieczonego wraz z jego pracownikami, praktykantami oraz aplikantami. W przypadku działania obu ubezpieczeń jednocześnie każdy radca prawny ubezpieczony jest na sumę 1.457.085 złotych.

Jeśli informacje zawarte tutaj wydają się Państwu niewystarczające, zachęcamy do zapoznania się Rozporządzeniem Ministra finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilne radców prawnych. Znajdą tam Państwo szczegóły dotyczące zakresu jak i przedmiotu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilne radców prawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *