Dobre ubezpieczenie OC dla doradców podatkowych

Ubezpieczenie OC podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe z pewnością wpłynie korzystnie na jakość Twojej pracy. Jasne i zrozumiałe zasady. Minimum formalności. Grono ekspertów. To wszystko czeka właśnie na Ciebie. Czekamy na Twoją aplikację. Przekonaj się, że zawarcie umowy ubezpieczeniowej jest dziecinnie proste. Z nami poczujesz się bezpiecznie. Polisa ubezpieczeniowa OC podmiotu wykonującego doradztwo podatkowe to gwarancja solidnej ochrony.

Ubezpieczenie OC podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe przeznaczone jest dla osób świadczących usługi doradztwa w zakresie podatków. Jeśli jest to profesja, którą się Państwo zajmują, muszą Państwo pamiętać, że należy ubezpieczyć się nie później aniżeli w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia wykonywania czynności związanych z doradztwem podatkowym. Więcej informacji znajdą Państwo w ustawie o doradztwie podatkowym, a konkretniej w artykule numer 2 tejże ustawy.

Ads code goes here

Wykupienie polisy ubezpieczeniowej wiąże się z spełnieniem ustawowego obowiązku oraz daje ochronę ubezpieczeniową w zakresie cywilnej odpowiedzialności zawierającej się w czynnościach usługowych związanych z doradztwem podatkowym. Dzięki temu stajemy się autentyczni w oczach naszych klientów. Jeżeli w działaniach na rzecz osoby trzeciej, zdarzy się, że dozna ona straty i to my jako podmiot świadczący usługi z zakresu doradztwa podatkowego zostaniemy obarczeni winą za te straty, wówczas posiadając ubezpieczenie OC mamy gwarancję, że należne odszkodowanie zapłaci w naszym imieniu ubezpieczyciel.

Prowadzenie naszej działalności gospodarczej jest o wiele prostsze jeśli mamy wykupione ubezpieczenie OC podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe. Oprócz wymienionych powyżej korzyści, warto zauważyć, że znacznie zmniejsza się ryzyko związane z prowadzeniem naszej działalności. Ponadto wielu ubezpieczycieli oferuje bardzo korzystne formy ratalne, a co za tym idzie nasze składki płacimy na warunkach, które odpowiadają naszym wymaganiom. Oczywiście ubezpieczyciel udziela nam informacji nie tylko w przypadku urzeczywistnienia się szkody, ale również wtedy gdy mamy wątpliwości lub chcemy uzupełnić naszą wiedzę na temat ubezpieczenia OC.

Zakres i przedmiot ubezpieczenia dostępny jest w Rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe. Wartość minimalna sumy gwarancyjnej w ubezpieczeniu OC podmiotów wykonujących doradztwo podatkowe wynosi 10 tysięcy euro na jedno zdarzenie. Informacje szczegółowe znajdują się w wyże wymienionym Rozporządzeniu, warto więc zapoznać się z nim przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej OC w celu ustalenia optymalnych dla siebie warunków tejże umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *