Ubezpieczenie OC notariuszy – oferta dla kancelarii notarialnych

Zapewnij sobie spokój podczas wykonywania swojego zawodu. Z polisą OC notariuszy nie straszne Ci żadne finansowe problemy. Profesjonalna obsługa, dogodne warunki. Bogata oferta dostosowana dla najbardziej wymagających. Ubezpiecz się już dziś i śpij spokojnie. OC notariusza w najlepszym wydaniu. W razie pytań zadzwoń do naszego konsultanta.

Jeśli jesteś notariuszem warto abyś pamiętał, że zgodnie z ustawą z dnia 14 lutego 1991 roku „Prawo o notariacie” masz obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Takie ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność cywilną za szkody, które wynikły w wyniku działania lub zaniechania działania ze strony ubezpieczonego.

Ads code goes here

Wykupując ubezpieczenie OC dla notariusza, spełniasz ustawowe wymagania w tym zakresie, a ponadto masz zapewnioną ochronę ubezpieczeniową w granicach odpowiedzialności cywilnej związanej z prowadzeniem działalności notariusza. Co za tym idzie, ubezpieczony notariusz jest wiarygodniejszy dla swoich aktualnych, jak i przyszłych kontrahentów. Ponadto jeśli posiadasz ubezpieczenie OC notariuszy, a w wyniku Twojego działania osoba trzecia doznała szkody, wówczas ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanej osobie należną kwotę. Z ubezpieczeniem OC nie musisz martwić się nieprzewidzianymi wydatkami. Ponadto zmniejszasz ryzyko związane z prowadzoną przez siebie działalnością.

Z ubezpieczeniem OC masz poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi zawodowymi czynnościami, gdyż masz świadomość, że w razie kłopotów możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Jeśli chodzi o sprawy związane z płaceniem składek, to również możesz odetchnąć z ulgą. Obecnie wiele firm oferuje bardzo dogodne warunki spłaty. Swoje składki możesz spłacać ratalnie, według schematu ustalonego wspólnie z ubezpieczycielem. Pozwala to na stworzenie systemu płatności, który będzie dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb. Ubezpieczyciel oferuje fachową pomoc i informację, nie tylko w przypadku zaistnienia szkody, ale również na etapie zawierania umowy ubezpieczenia OC.

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat ubezpieczenia OC dla notariuszy, przedmiotu i zakresu tego ubezpieczenia odsyłamy do lektury Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej notariuszy. W wyżej wspomnianym Rozporządzeniu, znajdziesz również minimalną sumę gwarancyjną związaną zarówno z jednym, jak i wszystkimi zdarzeniami w okresie ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *