Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie komunikacyjne OC dla młodych kierowców

Ubezpieczenie każdego pojazdu jest obowiązkowe, gdyż chroni wszystkich uczestników ruchu drogowego. Firmy ubezpieczeniowe określają różne stawki dla poszczególnych grup kierowców. Niełatwy orzech do zgryzienia mają młodzi kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup  nowego samochodu, a co za tym idzie wykupienia ubezpieczenia OC. Niestety cena tej obowiązkowej polisy jest wysoka dla świeżo upieczonych kierowców, można nawet powiedzieć, że aż za bardzo. Dlaczego tak się dzieję?

Czemu ubezpieczenie OC dla młodych kierowców jest takie drogie?

W tym wypadku pod uwagę brane jest doświadczenie i wiek kupującego. Te dwa czynniki odgrywają ogromną rolę w wysokości składki ubezpieczenia OC. Ze statystyk (na nieszczęście dla młodych użytkowników pojazdów) wynika, że główną przyczyną wypadków w Polsce jest brawurowa jazda i brak doświadczenia. Nierzadko również prowadzenie auta pod wpływem alkoholu czy środków odurzających. Tylko w zeszłym roku młodzi kierowcy spowodowali aż około 8 tys wypadków. Z danych również wynika, że najczęstszą przyczyną śmierci młodych osób są właśnie wypadki drogowe.

Ads code goes here

Ceny polis są takie wysokie, gdyż młodzi kierowcy stanowią grupę podwyższonego ryzyka. Dlatego też muszą ponosić o wiele wyższe koszty, niż kierowcy należący do innych grup. Ubezpieczenie OC dla młodych kierowców jest około 70 procent wyższe, niż dla osób, którzy są w przedziale wiekowym 30-40 lat. Jedynymi zniżkami jakie mogą otrzymać to te, uzbierane przez lata za bezszkodową jazdę.

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe różnie kalkulują i określają granice wieku kierowcy. Niektóre dzielą użytkowników pojazdów na tych, do 25 roku życia i pozostałych. Inne zakłady zmieniają progresywnie cenę z każdym rokiem kierowcy.

Istnieją trzy powody dla których OC dla młodych jest tak bardzo drogie:

 • kierowca ma mniej niż 26 lat i należy do grupy osób wśród których istnieje największe ryzyko wypadku z powodu braku doświadczenia i nieodpowiedzialnej jazdy;
 • Kierowca posiada prawo jazdy krócej niż 3 lata, co czyni go kierowcą zbyt mało doświadczonym;
 • Z powodu powyższych warunków kierowca nie posiada zniżek na OC i AC;

Jak „świeżo upieczony” kierowca może kupić tańszą polisę?

Często chcąc uniknąć wysokich składek rejestrują samochód na inną osobę, na przykład rodzica czy dziadka. Niestety to rozwiązanie ma jedną dużą wadę. W przypadku stłuczki rodzic straci zniżki. Rejestracja auta na dziadka lub babcie, którzy nie korzystają już z prawa jazdy wydaje się lepszym rozwiązaniem. Należy jednak  pamiętać, że we wniosku należy wpisać kto będzie faktycznie użytkował pojazd, co w konsekwencji spowoduje podwyższenie składki.

Kolejnym sposobem jest wykupienie polisy nie dla jednego właściciela, a dla dwóch. Zsumowanie zwyżki młodego kierowcy ze zniżkami doświadczonego użytkownika auta będzie korzystnym rozwiązaniem.

Bardzo korzystnym wariantem jest również zdobycie pełnego prawa jazdy. Pozwoli to obniżyć wysokość składki ubezpieczeniowej.

Kolejną kwestią jest właściwy wybór samochodu. Jeżeli zależy nam na niższym OC, wybierzmy auto o mniejszej pojemności silnika. Nie zapominajmy także, że bezpieczna i ostrożna jazda pozwoli na zdobycie premii za tzw. bezwypadkowa jazdę i obniżenie kosztów OC.

Dla młodych użytkowników pojazdów marki BMW

Od 1 stycznia 2012 roku wzrosły składki polis OC. Najbardziej odczują to młodzi kierowcy, którzy posiadają auta marki BMW i Mercedes.

Bardzo wzrosły koszty ubezpieczenia dla osób poniżej 28 roku życia. Szacuje się, że nawet o 50 procent  w porównaniu do roku poprzedniego. Zakłady ubezpieczeniowe wzrost cen tłumaczą tym, że osoby te są najczęściej sprawcami wypadków czy stłuczek. Z analiz podobno wynika, że kierowcy samochodów marki BMW jeżdżą o wiele bardziej brawurowo i stąd wyższe ceny w porównaniu do użytkowników innych marek.

Zmianie uległa także granica wieku określająca „młodość kierowców”. Rozciągnęła się ona z 25 do 28 lat. Niektóre zakłady podniosły nawet wiek do 30 lat.

Młodzi kierowcy chcąc płacić mniej często rejestrują samochód na rodzica. Jednakże zaznaczenie w umowie, że użytkownikiem auta będzie również „młody”, podnosi kwotę ubezpieczenia nawet o 70 procent.

Osoby, które mają prawo jazdy krócej niż dwa lata, odczują podwyżkę nawet do 60 procent.

Porównaj oferty towarzystw ubezpieczeniowych

Warto także skorzystać z kalkulatorów OC, by sprawdzić ceny polis w różnych towarzystwach i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Kwoty pomiędzy poszczególnymi ubezpieczycielami mogą znacznie się od siebie różnić. Sięgają one nawet 150 procent. Dlatego dla własnego dobra przeanalizujmy oferty różnych ubezpieczycieli i wybierzmy tę najlepszą dla siebie.Wnikliwie zapoznajmy się z Ogólnymi Warunkami Umowy, tzw. wzorcem umowy, a unikniemy niemiłych niespodzianek.

Zwróćmy uwagę na następujące uregulowania:

 • Zakres ubezpieczenia
 • Nasze prawa i obowiązki
 • Prawa i obowiązki zakładu ubezpieczeniowego
 • Zakres odpowiedzialności TU
 • Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela
 • Sposób ustalania kosztów składki
 • Tryb i warunki wypowiedzenia umowy przez każdą ze stron
 • Sposób opłacania składek ubezpieczenia
 • Warunki zmiany sumy polisy lub kwoty gwarancyjnej
 • Sposób określania kwoty odszkodowania.

Ubezpieczenie dla młodych kierowców

Uniknięcie zwyżek składki ubezpieczeniowej OC dla młodych kierowców jest możliwe. Tanie OC ubezpieczenie dla młodych kierowców. Promocyjne pakiety ubezpieczenia dla młodych kierowców. Tania ochrona o szerokim zakresie. Przeanalizuj ranking online i sprawdź gdzie warto ubiegać się o polisę OC.

Ubezpieczenie samochodu dla młodych kierowców często wiąże się z dużo wyższymi składkami, w porównaniu do tych, płaconych przez starszych kierowców. Zwyżki związane są nie tyle z młodym wiekiem kierowcy, co brakiem doświadczenia, a co za tym idzie większą szansą na wypadek lub kolizję, co wynika również ze statystyk. Jak uniknąć zwyżek sięgających nawet sześćdziesięciu procent i zyskać ubezpieczenie na kieszeń młodego kierowcy?

Jak uniknąć zwyżek?

Istnieją trzy najpopularniejsze metody na ominięcie podwyżki składki ubezpieczenia komunikacyjnego:

 1. Najpopularniejszą metodą jest zarejestrowanie samochodu na kogoś innego, na przykład na rodzica, który ma już wypracowane lata bezszkodowej jazdy. Nie jest to jednak rozwiązanie pozbawione wad – główną jest fakt, że młodemu kierowcy nie liczą się lata bezszkodowej jazdy, więc nie wypracuje sobie własnych zniżek. Coraz więcej ubezpieczycieli wymaga też ujawnienia kto będzie faktycznie korzystał z auta, więc zastosowanie tej metody staje się dość problematyczne.
 2. Zarejestrować pojazd na dwóch właścicieli – młodego kierowcę i na przykład rodzica. To rozwiązanie sprawia, że zwyżki jednej osoby i zniżki drugiej są liczone wspólnie, co prowadzi do zmniejszenia składki ubezpieczeniowej.
 3. Zwiększenie swojego udziału w AC – deklaracja pokrycia kilku procent szkód w ramach AC lub otrzymanie odpowiednio mniejszego odszkodowania z polisy AC sprawia, że, przez wzięcie na siebie części ryzyka związanego z finansowym obciążeniem spowodowanym wypadkiem, koszt składki OC zmniejsza się.
 4. Ubezpieczenie pakietowe – wielu ubezpieczycieli proponuje polisy sprzedawane w pakietach. Część kieruje nawet takie pakiety bezpośrednio do młodych kierowców, kusząc obniżeniem składek, jeżeli młodzi kierowcy poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC zdecydują się równolegle na AC lub NNW.