Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Czy zawsze najtańsze OC jest najlepszym OC?

Ubezpieczenie OC, czyli komunikacyjne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza samochodu zarejestrowanego w Polsce. Tą kwestię reguluje  ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Kupując polisę OC, jej cena może nas niekiedy niemiło zaskoczyć.

Jednak w przypadku, gdy spowodujemy wypadek drogowy bądź kolizję, to zakład poniesie koszty ubezpieczenia. Suma odszkodowania za poniesione straty, jaką TU będzie musiało wypłacić poszkodowanemu, jest bardzo wysoka. Znacznie wyższa, niż kwota p0lisy, którą mamy obowiązek wykupić.  Trzeba pamiętać, że ubezpieczenie OC chroni nas przede wszystkim  przed dużymi wydatkami, które w przypadku spowodowania przez nas szkody musielibyśmy ponieść z własnej kieszeni.

Ads code goes here

Rynek towarzystw ubezpieczeniowych jest dynamiczny. Posiada bardzo bogaty wachlarz ofert dla swojej dużej bazy klientów. Wciąż kusi promocjami i  nowymi warunkami współpracy.

Także zastanówmy się, jak nie błądzić w tym gąszczu ofert  i wybrać dla siebie najkorzystniejszą? Czy najlepsza  oferta naszego sąsiada jest dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Czy istnieje OC, które jest odpowiednie dla każdego?

Propozycje ubezpieczycieli skierowane są do osób różniących się od siebie wieloma aspektami.

Zaliczamy do nich:

 • Wiek kierowcy
 • Różne potrzeby
 • Odmienną sytuację rodzinną
 • Miejsce zamieszkania
 • Czas posiadania prawa jazdy
 • Markę auta
 • Wiek samochodu
 • Miejsce rejestracji samochodu
 • Pojemność silnika

To wszystko sprawia, że stawka OC jest różna dla każdego. Na przykład tańsza polisę będzie płacił kierowca, który posiada nowy samochód o mniejszej pojemności silnika. Na najtańsze OC możemy liczyć po 6 latach bezwypadkowej jazdy. Każdy rok równoznaczny jest z obniżeniem o 10 % składki ubezpieczeniowej. Możemy uzyskać maksymalnie 60 % zniżki.

Dlatego pamiętajmy, że nie ma najtańszej  i najkorzystniejszej polisy odpowiedniej dla wszystkich użytkowników pojazdów mechanicznych.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem polisy?

Zapoznajmy się z następującymi kwestiami:

 • Jacy kierowcy mogą liczyć na tanie OC
 • Kiedy możemy uzyskać najtańszą polisę
 • W jaki sposób wyliczane jest ubezpieczenie
 • Kiedy nasz zakład ubezpieczeniowy nie wypłaci odszkodowania
 • Od czego zależy kwota ubezpieczenia

Zwróćmy również uwagę, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoją docelową grupę odbiorców. To przede wszystkim dla niej kieruje swoją ofertę. Przykładowo mogą to być osoby w wieku od 30 do 35 lat,  mieszkające w średniej miejscowości i mające duże zniżki za bezszkodową jazdę. Ubezpieczyciele na tej podstawie wyliczają ryzyko.

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie OC?

Aby wyszukać najtańsze ubezpieczenie OC i odnaleźć się w tak wielkiej ilości ofert powinniśmy zacząć od przeszukiwania internetu. Znajdziemy tam kalkulatory OC oraz różnego typu rankingi i porównania. Będziemy mogli od ręki wyliczyć koszt naszej składki. Pamiętajmy, że zakup ubezpieczenia online jest tańszy od tego kupionego w tradycyjnego sposób.

Raczej nie sugerujmy się opiniami naszych znajomych, ponieważ często przynależą oni do innej grupy docelowej. Co za tym idzie obowiązują ich inne taryfy.

Kolejną metodą, która może nam pomóc w znalezieniu najlepszego dla nas rozwiązania, jest bezpośredni kontakt z ubezpieczycielem. Jeżeli mamy więcej czasu odwiedźmy zakład ubezpieczeniowy osobiście. Agent przeanalizuje naszą historię ubezpieczeniową i wskaże najwłaściwszą dla nas ofertę.

Poświęcając nawet jeden wieczór na wybór najlepszego OC,  mamy pewność, że odnajdziemy jedną z najlepszych ofert.