Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe nawet na miesiąc

Jesteś kierowcą i nie chcesz ubezpieczać samochodu na dłużej niż 12 miesięcy? Wybierz ubezpieczenie oc krótkoterminowe. Tania i wygodna ochrona samochodu i kierowcy. Bez zbędnych formalności – najlepsze oferty ubezpieczenia OC krótkoterminowego. Ubezpieczenie oc krótkoterminowe dla kierowców. Zawsze niskie składki, ochrona od odpowiedzialności cywilnej, zabezpieczenie przed konsekwencjami wypadków.

Bardzo często decydując się na zakup auta nie wiążemy z nim zbyt dalekosiężnych planów. Jeżeli jesteśmy posiadaczami pojazdów:zarejestrowanych na stałe lub czasowo, zarejestrowanych poza granicami naszego kraju, historycznych-możemy z powodzeniem skorzystać z krótkoterminowego oc. Umowa określana mianem ubezpieczenia krótkoterminowego w tym przypadku może być zawarta na okres od 3 miesięcy do roku czasu,po czym wygasa i nie trzeba kontynuować opłacania składek.

Ads code goes here

Zalety ubezpieczenia oc krótkoterminowego

Tego rodzaju rozwiązanie przede wszystkim pozwala na korzystanie z wszystkich przywilejów jakie daje nam oc w tradycyjnym wydaniu. Kupując samochód w zagranicznych komisach możemy po zakupie ubezpieczenia oc krótkoterminowego bez problemów poruszać się po naszych drogach, a dodatkowo nie poniesiemy w związku z nim zbyt dużych wydatków.

Bardzo interesująco wygląda kwestia takiego rozwiązania w przypadku pojazdów historycznych, ponieważ tutaj można już zawrzeć umowę na czas powyżej 30 dni, co jest bardzo przydatne dla kierowców, którzy korzystają ze swoich pojazdów bardzo sporadycznie.

Polisa OC na miesiąc

Najtańsza oferta ubezpieczenia OC na miesiąc. Najniższa cena wśród firm konkurencyjnych, najlepsze warunki. Ubezpieczenie OC na miesiąc dla każdego, bez konieczności prowadzenia działalności gospodarczej.

Ubezpieczenie OC pojazdu samochodowego jest obowiązkowe i regulowane przez Ustawę z 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Alternatywą dla drogich, rocznych ubezpieczeń OC są polisy OC na miesiąc.

Dla kogo?

Polica OC krótkookresowa dedykowana była tylko przedsiębiorstwom zajmującym się sprzedażą oraz sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Obecnie z miesięcznego OC skorzystać mogą także osoby, które posiadają pojazd:

  • Zarejestrowany na stałe, lecz osoby te prowadzą działalność związaną ze sprzedażą pojazdów
  • Zarejestrowany czasowo, który posiada tymczasowy dowód rejestracyjny oraz tymczasowe tablice rejestracyjne,
  • Zarejestrowany za granicą Polski, a jego właściciel nie posiada ważnego OC lub zielonej karty
  • Wolnobieżny, czyli pojazd, którego konstrukcja ogranicza maksymalną prędkość jazdy do 25 km/h,
  • Historyczny, który wpisany jest do rejestru zabytków ruchomych, ma minimum 40 lat, 25 lat pod warunkiem posiadania większość części oryginalnych lub jest uznany jako unikatowy.

Polisa OC nie może być jednak zawarta na mniej niż 30 dni, wyjątkiem jest jednak polisa dla posiadaczy pojazdów wolnobieżnych, gdzie minimalny okres ubezpieczenia to 3 miesiące.

Dlaczego taniej?

Osoba wybierająca polisę OC kieruje się gównie jednym- ceną. Jaka jest wtedy przewaga polisy miesięcznej nad roczną? Przede wszystkim polisa miesięczna, zawierana przez internet nie generuje kosztów wynajęcia lokalu w jakim miałaby być sprzedana, nie wymaga zatrudnienia pracowników, który mieliby obsłużyć i klienta. Koszty te zmuszają ubezpieczyciela do oferowania wyższych cen ubezpieczeń sprzedawanych w placówkach.

Dlaczego lepiej?

W świetle Ustawy o ubezpieczeniach komunikacyjnych, umowa ubezpieczenia OC zawarta być może na okres nie krótszy niż 30 dni, ale nie dłuższy niż 12 miesięcy. Standardowo, umowa polisy OC krótkookresowej trwa równo i wygasa po upływie 30 dni. Nie są wymagane w tym przypadku pisma o rezygnacji z umowy czy przedłużania jej na kolejne okresy. Osoba, która chce wykupić polisę OC na okres 1 miesiąca musi liczyć się z kosztem pomiędzy 50 a 200 zł. Jest to oczywiście kwota uzależniona od samochodu i jego właściciela oraz towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *