Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Koszt ubezpieczenia auta – dowiedz się ile kosztuje OC a ile AC

Chcesz zmniejszyć koszt ubezpieczenia swojego samochodu? Nowe, ciekawe promocje. Więcej za mniej, tnij koszty ubezpieczenia bez utraty profitów. Obniż koszty ubezpieczenia i zyskaj jeszcze więcej. Oblicz koszt ubezpieczenia auta – kalkulator opłat. Natychmiastowa ochrona pojazdu mechanicznego i kierowcy. Sprawdź koszta ubezpieczeń auta online.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu?

Koszty ubezpieczenia auta w Polsce są naprawdę różne i zależą od wielu czynników. Podstawowym czynnikiem decydującym o całkowitej  kwocie ubezpieczenia jest fakt czy decydujemy się na rozszerzone ubezpieczenie, czy pozostajemy przy obowiązkowym w Polsce OC. Kolejnymi wpływającymi na koszta ubezpieczeniowe są: wiek samochodu (nowy-używany), jego stan techniczny i przebieg. Również sam właściciel ma wpływ na zmniejszenie lub zwiększenie opłat za ubezpieczenie. Młodsi, niedoświadczeni kierowcy lub ci, którzy mieli już jakąś kolizję lub wypadek drogowy z reguły płacą więcej, jako klienci obarczeni dodatkowym ryzykiem, niż doświadczeni kierowcy bez ani jednej stłuczki.

Ads code goes here

Również same firmy ubezpieczeniowe, chcąc skusić nowych klientów przygotowują dla nich szereg promocji i zniżek, np. sprzedając ubezpieczenia pakietowe tańsze niż sprzedawane osobno lub dodając do jednego ubezpieczenia drugie gratis (np do ubezpieczenia OC dodawany jest za darmo pakiet Assistance). Również stali, lojalni klienci mogą liczyć na szereg promocji w danej firmie ubezpieczeniowej – np. płacąc za swoje ubezpieczenie kilka do kilkunastu procent mniej niż nowi klienci. Suma opłat za ubezpieczenie zależna jest również od kwoty, którą otrzyma ubezpieczony w razie zajścia objętego ubezpieczeniem.

Wszystkie te dane są tak płynne, że całkowite koszty ubezpieczenia auta są ustalane indywidualnie z właścicielem pojazdu w oparciu o podane wyżej czynniki.

Ile kosztuje OC samochodu

Dowiedz się ile kosztuje OC dla Twojego samochodu i ile możesz zyskać zniżek i promocyjnych okazji. Sprawdź ile kosztuje OC samochodu bez zniżek. Najlepsze zabezpieczenie auta przed wszelkimi wypadkami. Nie wiesz ile kosztuje OC samochodów? Sprawdź to dzięki kalkulatorom polis OC przez Internet zupełnie za darmo.

Koszt ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej samochodu w zależności od wielu czynników różnić się może nawet w granicach kilkuset złotych. Przez fakt, że ubezpieczenie OC dla pojazdów mechanicznych jest regulowane ustawowo i przez to wszędzie musi mieć taki sam zakres ochrony nie warto za nie przepłacać i przy wyborze OC należy kierować się jedynie jego ceną. A od czego zależy cena OC, jeżeli nie może zależeć od zakresu ochrony? Od czynników indywidualnych – wieku, marki i stanu technicznego pojazdu, wieku właściciela, faktu czy samochód posiada współwłaścicieli, historii jazdy (czy zdarzały się w przeszłości wypadki komunikacyjne, czy kierowca ma za sobą lata bezszkodowej jazdy), doświadczenia kierowcy, miejsca zamieszkania kierowcy (samochodu ubezpieczone w mniejszych miastach mogą liczyć na mniejszą składkę OC, w porównaniu z tymi ubezpieczonymi w wielkich miastach) i wielu innych czynników, które ustala się indywidualnie wraz z ubezpieczycielem.

Jaki jest koszt OC

Koszt OC zależny jest od wymienionych wyżej czynników, które składają się na system zwyżek i zniżek procentowych dla właściciela pojazdu. Zniżki na ubezpieczenie OC sięgnąć mogą nawet ponad pięćdziesięciu procent oraz faktu czy w danej ubezpieczalni mamy już wykupione inne ubezpieczenie komunikacyjne lub czy jesteśmy zainteresowani dokupieniem kolejnego, zakupienia OC w pakiecie z innymi ubezpieczeniami dobrowolnymi – AC, assistance lub innymi.

Sprawdź, ile musisz zapłacić za ubezpieczenie samochodu. Ranking najtańszych ubezpieczeń aut. Skorzystaj z darmowego kalkulatora rat polisy OC. Tanie ubezpieczenie bez ukrytych kosztów. Szybka wypłata świadczenia online. Wylicz ratę ubezpieczenia za darmo, bez konsultacji z doradcą.

Od czego zależy koszt ubezpieczenia samochodu?

Koszt, jaki należy ponieść w przypadku ubezpieczenia samochodu jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od praktyki klienta oraz od jego samochodu. Jest kilka zasad, które różnicują koszt ubezpieczenia. Przede wszystkim liczy się wiek oraz doświadczenie właściciela samochodu – im jest starszy i dłużej posiada prawo jazdy – tym tańsze płaci składki. Jeżeli chodzi o sam samochód to ważne jest właściwie wszystko: to, jaka to jest marka, to ile warty jest dany samochód, jaką ma pojemność silnika, to kiedy został wyprodukowany, ile kilometrów już przejechał, to, czy uległ jakiemukolwiek wypadkowi i cała jego historia przebiegu oraz to, jakie jest jego przeznaczenie – czy jest to prywatny samochód, czy może firmowy, przeznaczony do codziennych, długich tras.

Ważne jest także to po jakim terenie się głównie poruszasz – właściciele aut, zamieszkali w mniejszych miastach mogą liczyć na mniejsze koszty niż użytkownicy samochodów w dużych miejscowościach. Istotną kwestią w cenie ubezpieczenia jest także to, czy rozkładasz je na miesięczne raty, czy płacisz jednorazowo na rok oraz forma płatności – karta kredytowa, czy zwyczajny przelew.

Cena ubezpieczenia Autocasco

W przeciwieństwie do obowiązkowych ubezpieczeń pojazdów mechanicznych, autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Wysokość składek, jakie należy opłacać za owo ubezpieczenie zależy od tego, czy wymagamy podstawowy, czy szerszy zasięg ubezpieczenia. Przed wyborem zastanowić się należy, na jakiej ochronie, konkretnie, nam zależy. Odszkodowania w takim ubezpieczeniu biorą pod uwagę szkodę całkowitą lub częściową w zależności od umowy. Reasumując są zdecydowanie korzystniejsze, niż podstawowe ubezpieczenia.

Ile kosztuje AC?

Kosz AC pojazdów zależny od kilku czynników. Koszt ubezpieczenia dla pojazdu zarejestrowanego w małym mieście. Najbardziej efektywna ochrona samochodu w ramach AC za rozsądną cenę. Sprawdź wartość i wiek samochodu. Wiesz ile kosztuje AC Twojego samochodu?

Na koszt dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego autocasco nakłada się wiele czynników, które należy rozpatrywać indywidualnie, dlatego jednoznaczna odpowiedź na pytanie – ile kosztuje autocasco – nie jest rzeczą prostą. Nie można jednoznacznie określić ceny ubezpieczenia autocasco, ale można określić elementy składowe, które wpływają na cenę ubezpieczenia.

Na cenę ubezpieczenia ac znaczący wpływ ma:

 • suma ubezpieczenia
 • wiek właściciela pojazdu i jego doświadczenie
 • wiek samochodu
 • marka samochodu
 • dotychczasowa historia ubezpieczeniowa
 • przeznaczenie samochodu
 • zakresu ochrony
 • wartość samochodu
 • miejsca zameldowania/zamieszkania właściciela pojazdu – w mniejszych
 • miastach można liczyć na korzystne zniżki
 • sposobu rozliczenia szkody
 • wkładu własnego

Uznaje się, że średnia cena ubezpieczenia autocasco wynosi kilka procent wartości pojazdu i raczej nie przekracza 10% wartości. Na tanie AC mogą liczyć kierowcy doświadczeni, z bezszkodową jazdą, a także mieszkańcy mniejszych miejscowości oraz posiadacze aut tanich lub klasy średniej. Cenę autocasco obniża również zakres ubezpieczenia – im węższy zakres ubezpieczenia, tym mniejszy jego koszt. Na obniżkę kosztów autocasco możemy liczyć również w sytuacji, gdy zdecydujemy się na udział w kosztach własnych, czyli zgodzimy się na pokrycie kilku-kilkunastu procent szkody samochodu w zakresie własnych finansów.

Przy zakupie ubezpieczenia autocasco należy zastanowić się na jakie niebezpieczeństwa potencjalnie najbardziej narażony jest nasz pojazd i tak manipulować składką oraz zakresem ubezpieczenia autocasco, by zyskać satysfakcjonujący nas zakres ochrony za rozsądną cenę.

Dodatkowe ubezpieczenie samochodu pozwoli Ci na większą swobodę. Skorzystaj z autocasco i nie martw się już o nic! Internetowe kalkulatory pozwolą Ci obliczyć wysokość składki! W razie problemu – uzyskasz pomoc od konsultantów! Oblicz koszt AC z kalkulatorem online.

Od czego zależą koszty ubezpieczenia autocasco?

AC, czyli autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem pojazdu mechanicznego. Z racji tego, że jest ono dodatkowym ubezpieczeniem obejmuje dosłownie wszystkie przypadki, jakie mogą wydarzyć się podczas użytkowania pojazdu, nawet te, które wynikają z winy właściciela. Gwarantuje dodatkowo bardzo szybką naprawę auta oraz zwrot całkowitych kosztów bez względu na wydarzenie, jakie miało miejsce. Dlatego chyba każdy z nas boi się, iż cena Ac jest bardzo wysoka. Ciężko ogólnie stwierdzić, ile ona wynosi, ponieważ jest uzależniona od bardzo wielu czynników i zwykle jest kwestią bardzo indywidualną.

Można jednak wyróżnić kilka parametrów, które brane są pod uwagę przy obliczaniu kosztów Ac. Są to zatem rodzaj i marka pojazdu, to, ile warty jest dany samochód oraz ile czasu jest użytkowany; to do czego przeznaczone jest auto (samochód dostawczy, osobowy, ciężarowy, itd.) oraz w jakim miejscu będzie użytkowane. Jeżeli chodzi o właściciela samochodu to liczy się jego liczba lat, okres posiadania prawa jazdy oraz miejsce zamieszkania, ponieważ z reguły w większych miastach koszty ubezpieczenia są większe i odwrotnie w przypadku małych miejscowości. Ostatecznie bierze się również pod uwagę zakres ubezpieczenia, to czego klient wymaga od ubezpieczalni, a nawet to, czy płatności będzie dokonywał gotówką, czy przelewem i jak często będzie to robił. Podsumowując ową zależność kosztu AC jest on adekwatny do wartości ubezpieczanego pojazdu i stanowi kilka procent tej wartości.

Jak obliczyć koszt AC?

Z powyższego wynika, że jest bardzo wiele zależności związanych z opłaceniem dodatkowego ubezpieczenia. Indywidualnie ciężko więc byłoby wszystko to obliczyć. Dlatego właśnie stworzono możliwość sprawdzenia wszelkich kosztów OC, jak również Ac, za pomocą internetowych kalkulatorów. Po ich odnalezieniu wystarczy tylko wypełnić poprawnie wszystkie pola formularza, a koszt twojego autocasco natychmiast się pojawi. Bez większych problemów i straty dużej ilości czasu możesz więc się dowiedzieć, ile musisz wydać, aby całkowicie ubezpieczyć swoje auto.

Cena ubezpieczeń OC i AC

Ubezpieczenie pojazdu obowiązkowe i dobrowolne – czym się różnią? Jak mądrze ubezpieczyć swój pojazd? Najniższe ceny ubezpieczeń OC dla każdego – wyjątkowa promocja. Co może pokryć polisa, w jakie ubezpieczenie warto zainwestować? Najlepsze ubezpieczenie OC dla Twojego samochodu. Sprawdź jaka jest cena ubezpieczenia OC – kalkulator online.

Skąd bierze się cena ubezpieczenia OC?

Jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie nie ma. Cena ubezpieczenia obowiązkowego ubezpieczenia pojazdów mechanicznych ma wiele składowych. Na temat ceny urosło także wiele mitów, które nadal funkcjonują w umysłach wielu Polaków. Postaram się jednakowoż pokrótce rozprawić się z tymi najbardziej zakorzenionymi w naszych umysłach.

Czy młody kierowca zawsze musi płacić krocie?

Jeszcze kilka lat temu nie byłoby w tym stwierdzeniu nic błędnego. Obecnie jednakże wiele popularnych firm ubezpieczeniowych wyszło naprzeciw oczekiwaniom młodych kierowców. Obecnie dojazdy do pracy i szkoły stały się tańsze i przyjemniejsze. Dzięki tymże promocjom, możliwe jest uniknięcie skomplikowanych procedur w stylu rejestrowania pojazdu ze współwłaścicielem posiadającym odpowiednio wysokie zniżki.

Składka może być rozłożona najwyżej na 2 raty?

Ten mit również ma swoje źródło w dawnych czasach, kiedy na rynku królował tylko jeden monopolista. Obecnie jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom milionów klientów, kilka towarzystw ubezpieczeniowych oferuje rozłożenie składek nawet na dwanaście rat. Dogodne, niezbyt wysokie raty pozwalają na stabilne rozłożenie wydatków na auto, co jest szczególnie istotne w dobie stale rosnących cen paliw na stacjach.

Pojazdy pochodzące z Ameryki są na straconej pozycji?

W tym przypadku chodzi o dużą pojemność, którą to charakteryzują się pojazdy pochodzące zza wielkiej wody. W czasach, kiedy na naszych drogach królowały Duże Fiaty i Maluchy, wtedy pojemności pojazdów z Ameryki były naprawdę gigantycznymi. Dziś jednak samochód z motorem powyżej dwóch litrów nie jest już na drodze zjawiskiem porównywalnym z pojawieniem się Michaela Jacksona. A najpopularniejszymi górnymi granicami składek ubezpieczeniowych są właśnie te w okolicach dwóch litrów. Zatem różnica w składce miedzy wielkim krążownikiem szos, a naszym europejskim pojazdem klasy wyższej średniej, będzie wynosiła góra kilkanaście procent.

Ceny ubezpieczenia samochodu

Obowiązkowe ubezpieczenie OC, zobacz gdzie zapłacisz najmniej. Jeśli cena ubezpieczenia samochodu jest dla Ciebie za wysoka- zobacz gdzie kupisz je taniej. Najlepsza ochrona, niska rata polisy. Zobacz jakie są aktualne ceny ubezpieczenia samochodu, sprawdź za co płacisz składkę. Porównaj ceny ubezpieczeń samochodów online.

Wiem za co płacę

Istnieją dwa typy ubezpieczenia samochodu- OC, które jest ubezpieczeniem obowiązkowy, oraz AC, które jest dobrowolnym przedłużeniem polisy OC. Za co płaci osoba chcąca wykupić ubezpieczenie? Przede wszystkim za bezszkodową jazdę. Każda osoba, która posiada prawo jazdy, ma powyżej 26 lat i bezszkodową jazdę posiada 60% zniżki na ubezpieczenie. Osoby poniżej 26 roku życia nie posiadają żadnych ulg i zniżek przy wykupie polisy AC lub OC. Jednak gdy osoba posiada zniżki, powinna mieć na uwadze fakt, że każda kolizja, która jest spowodowana z jego winy, skutkuje utrata części zniżek na ubezpieczenie pojazdu w kolejnym roku. Nie tylko składki są istotne przy cenie ubezpieczenia samochodu. Także jego stan techniczny, wiek, data pierwszej rejestracji czy kraj pochodzenia są istotne. Nie bez znaczenia jest właściciel pojazdu. Na cenę składki polisy wpływają jego wiek, doświadczenie, miejsce zamieszkania czy miejsce gdzie paruje pojazd.

Cenne ceny

Każdy posiadacz samochodu chce skorzystać z jak najtańszej oferty OC i najbardziej korzystnej oferty AC. Jak więc znaleźć złoty środek? Jeśli decydujemy się tylko na ubezpieczenie OC, warto skorzystać z obliczeń specjalnie do tego przeznaczonych kalkulatorów. Pokazują one najniższą ofertę dostępną dla konkretnej osoby i jej pojazdu. Jeśli jednak osoba chcąca skorzystać także z ubezpieczenia AC, powinna poszukać nie tylko najtańszej oferty. Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje korzystne ceny w przypadku wykupienia jednocześnie polis OC i AC. Zobaczmy jednak na liczby. Jan Kowalski, który ma 45 lat, posiadający samochód marki Skoda Octavia II z 2007 roku o przebiegu powyżej 100 000 km, posiadający 60% zniżek. Za ubezpieczenie OC zapłaci od 400 do 900 zł. Jeśli jednak przy okazji wykupienia polisy OC, klient zechce wykupić ubezpieczenie AC, zamiast 600- 1200 zł zapłaci za nie 400- 900 zł. Jest to duża oszczędność w przypadku chęci wykupienia pełnego ubezpieczenia pojazdu.

Stawki ubezpieczenia OC

Poznaj stawki ubezpieczenia OC. Porównywanie ubezpieczeń OC. Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Jaka stawka ubezpieczenia OC i pojemność silnika. Moc silnika, a ryzyko wypadku, różnice w stawkach ubezpieczeń.

Od czego zależą stawki ubezpieczeń oc?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczania OC. Dzięki niemu ubezpieczalnia, z której korzystamy jest zobowiązana do pokrycia szkód, które wyrządzone zostały danym samochodem. Stawki owych ubezpieczeń, niestety, bardzo się różnią w poszczególnych Towarzystwach. Ich różnice wynikają także z samego pojazdu, który ubezpieczamy. Liczy się więc marka i model pojazdu, to, w którym roku samochód został wyprodukowany, w jakim stanie znajduje się samochód w chwili ubezpieczenia, jaki jest jego przebieg oraz to gdzie będzie parkowany.

Bardzo ważna jest również osoba ubezpieczająca pojazd – przy wykapowaniu polisy zmuszona jest do podania swojego wieku, daty zdania egzaminu na prawo jazdy oraz określenia zniżek, które otrzymywała w poprzednich ubezpieczalniach (o ile takie zostały przyznane wcześniej). Kierowca, który nigdy nie spowodował wypadku może także liczyć na odpowiednie zniżki, a osoba z historią wypadkową na wyższą stawkę składek ubezpieczenia.

Stawki OC a pojemność silnika

To, jaki mamy silnik w samochodzie ma wpływ na wysokość stawki ubezpieczenie OC. Oczywiście, im większa pojemność silnika, tym stawki są coraz droższe. Wynika to z tego, że mając większą moc silnika, samochód może osiągnąć dużo większe prędkości, a przy dużych prędkościach zdecydowanie łatwiej doprowadzić do wypadku samochodowego. Dlatego więc przy większej mocy ubezpieczalnia domaga się większych składek, ponieważ prawdopodobieństwo tego, że będzie musiała wypłacać odszkodowanie jest większe. Najprościej stwierdzając, ubezpieczyciel zwyczajnie szacuje ryzyko. Od niego bowiem zależy częstotliwość kolizji, czy wypadków. Gdy chcemy zakupić samochód warto więc się dokładnie zastanowić nad wyborem, bo oprócz wydatku na samochód, kolejne wydatki związane z nim mogą być bardzo wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *