Alianz ubezpieczenie auta

UBEZPIECZENIE OC + AC W INTERNETO­WEJ CENIE!

wylicz
Link4 OC

Tanie OC a polisa Smart Casco na rok już od 49zł

wylicz
MTU ubezpieczenia komunikacyjne

Wprowadzenie danych skanując kod AZTEC dowodu rejestracyjnego

wylicz
youcandrive hestia ubezpieczenie OC

Atrakcyjne ceny dla młodych kierowców poniżej 30-go roku życia.

wylicz

Ubezpieczenie AC – najtańsza polisa autocasco – pełen pakiet

Ubezpieczenie ac – autocasco

Już teraz zdecyduj się na dobrowolne ubezpieczenie samochodowe, jakim jest autocasco. Niech chroni Cię dobre ubezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych. Najlepsze ubezpieczenie ac – autocasco dla wszystkich. Porównaj ubezpieczenia AC – autocasco online bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie autocasco, czyli w skrócie AC jest dobrowolne. Może się na nie zdecydować każdy kierowca, kto jest zainteresowany dodatkową ochroną. W zależności od ubezpieczyciela klient może zdecydować się na szerszy zakres ubezpieczenia lub pozostać przy podstawowej formie. To właśnie ma wpływ na wysokość składki, która jest po dopełnieniu formalności opłacana przez klienta.

Ads code goes here

Z ubezpieczenia autocasco mogą korzystać nie tylko osoby fizyczne, ale również przedsiębiorcy. Oczywiście ubezpieczyciel określa w umowie, a wcześniej przedstawia to zainteresowanej stronie, ile samochodów, może być w przypadku przedsiębiorcy, objęte umową. Koniecznie należy jeszcze dodać, że ubezpieczenie autocasco obejmuje szkody poniesione zarówno w kraju, jak i za granicą.

Na ubezpieczenie autocasco za bezszkodową jazdę przysługują oczywiście zniżki, co jest zaznaczone na stronach internetowych ubezpieczycieli. Gdy klienci będą się zapoznawać z ofertą autocasco różnych firm z pewnością dostrzegą, że czeka na nich wiele wariantów ubezpieczenia. AC może ono dotyczyć nawet najmniejszych uszkodzeń. Ta propozycja znajduje się w ofercie zdecydowanej większości ubezpieczycieli. Inne podstawowe opcje znajdujące się w ofercie standardowej AC obejmują ubezpieczenie od kradzieży, włamania, jak i dewastacji. Wiele propozycji występuje opcjonalnie, co ma wpływ na wysokość składki.

Autocasco jest ubezpieczeniem komunikacyjnym, na które decydują się kierowcy. Świadomość tego, że warto zdecydować się ten rodzaj ubezpieczenia wzrosła dzięki kampaniom społecznym, które miały miejsce.

Najlepsza polisa AC do Twojego samochodu. Sprawdź czy Twoje ubezpieczenie AC jest nadal aktualne. Skorzystaj z polisy AC bez wychodzenia z domu. Złóż darmowy wniosek a następnego dnia auto będzie zabezpieczone. Wyjątkowe promocje i zniżki.

W przypadku gdy kupiłeś nowy samochód na pewno chcesz go zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą. W takim przypadku możesz zdecydować się na ubezpieczenie AUTO CASCO. Tak zwane AC z całą pewnością pomoże Ci spać w nocy spokojnie. Bez strachu że ktoś wyrządzi nieodwracalne szkody w Twoim nowiutkim z salonu samochodzie. Pamiętaj tylko aby takie ubezpieczenie wybrać odpowiedzialnie i z głową. Nie zwracaj uwagi tylko na wysokość składki jaką będziesz musiała zapłacić.

Wypadek samochodowy to dla każdego kierowcy porażka. A co jeśli nasz samochód lub jego wyposażenie zostało ukradzione. Dzięki ubezpieczeniu AC możemy zabezpieczyć się przed tego typu wypadkami. Ubezpieczenie AC jest skierowane do kierowców którzy mają nowe samochody lub stuningowane i boją się że wyposażenie ich auta może zostać skradzione. Ubezpieczenie AC jest również przydatne w przypadku gdy samochód uległ uszkodzeniu mechanicznemu.

Uszkodzenie mechaniczne to na przykład zepsuta skrzynia biegów lub sprzęgło. Ubezpieczenie AC czyli auto-casco jest opcjonalne. Nie każdy kierowca się na nie decyduje. Użytkownikom starszych samochodów nie jest ono potrzebne. Ale to tylko złudne mniemanie. Przecież mało kto wie że to właśnie ubezpieczenie AC to dla nas w przypadku nieprzewidzialnego wypadku dodatkowy zastrzyk gotówki. Jednak gdy chcemy wykupić ubezpieczenie AC musimy się liczyć z dodatkowymi, nie małymi kosztami. Dlatego właśnie kierowcy z niego rezygnują. W Auto casco również trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych kruczków. Tak jak i w ubezpieczeniu OC w ubezpieczeniu AC również mamy zwyżki i zniżki. Jeżeli chodzi o powiększenie składki AC tutaj ma znaczenie przede wszystkim bezszkodowa jazda. Jeżeli kierowca jeździ brawurowo na pewno może się liczyć z tym że jego AC zostanie zwiększone. Również wiek samochodu ma znaczenie. Młodszy samochód będzie miał niższe auto casco. Kierowca może liczyć nawet do 60 procent zniżki na AC jeżeli jego jazda jest bezszkodowa. Miejsce zamieszkania ma duże znaczenie.

Ponieważ jeżeli mieszkamy w szemranej dzielnicy nasz samochód jest bardziej narażony na kradzież niż jeżeli mamy własny dom z garażem. Przed zawarciem ubezpieczenia, ubezpieczyciel zapyta się o nasz wkład własny w przypadku kradzieży. Jeżeli nasz wkład własny nie jest potrzebny, wówczas mamy pewność że ubezpieczyciel pokryje 100 procent części zamiennych do samochodu. Dla naszego samochodu trzeba znaleźć najkorzystniejszą polisę AC. Tutaj priorytetem nie może być wysokość składki ubezpieczeniowej.

Sprawdź różnice i podobieństwa między składkami oc i ac! Obie dbają o twoje bezpieczeństwo na drodze, a ich wartość dopasowywana jest do twoich potrzeb! Możliwość systemu ratalnego i dogodne sumy miesięcznych i rocznych składek! Niska składka oc ac specjalnie w nowej ofercie.

Podobieństwa w składkach oc i ac

Pierwszą podstawową, wspólną cechą w wysokości składek oc i ac jest to, od czego są one zależne. Ich kwotę bowiem ustala się przede wszystkim na podstawie danych technicznych auta, jakie ubezpieczamy oraz od naszych indywidualnych danych i naszej historii z czasów posiadania prawa jazdy. Liczy się więc to, ile czasu jesteśmy kierowcami oraz czy i jakie mieliśmy wypadki drogowe. W grę wchodzi również nasz wiek oraz to, gdzie mieszkamy i gdzie będziemy się poruszać naszym autem.

Przy obliczaniu obu składek, kolejno, bierze się pod uwagę, z jaką marką samochodu ma się do czynienia, jaką ma moc, silnik, w których roku auto było wyprodukowane oraz przede wszystkim to, jaka jest jego wartość i cel. Bez podania powyższych parametrów nie da się obliczyć wysokości żadnej składki. Kolejną wspólną cechą przy obliczaniu tych składek jest to, że do ac i do oc stworzono internetowe kalkulatory, które w razie potrzeby, po podaniu odpowiednich danych, wyliczą nam składkę i jednego ubezpieczenia i drugiego. W obu przypadkach również całkowity koszt rocznej składki może być rozłożony na raty, gdy tylko klient wyraża taką potrzebę.

Różnice w składkach – oblicz oc i o ac

Istnieje jedna wiodąca różnica pomiędzy owymi składkami i wynika ona z tego, iż ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej samochodu jest ubezpieczeniem obowiązkowych, a ubezpieczenie autocasco wykupowane jest dobrowolnie, dodatkowo. Główna więc różnica między nimi tkwi w cenie – autocasco jest z reguły droższym ubezpieczeniem, ponieważ jest ono jakby ponad tym obowiązkowym ubezpieczeniem i ma na celu ochronę przed tym, czego nie obejmuje oc. Co więcej, w przypadku potrzeby wypłacania odszkodowania, z pewnością większą sumą będzie dysponowała ubezpieczalnia z autocasco. Reasumując, wysokość składek ac jest większa od oc, ponieważ zwyczajnie zapewnia szerszą ochronę.

Wypadki i kolizje drogowe. Kradzież, uszkodzenia samochodu. Możliwość ubezpieczenia samochodowego OC i AC. Obowiązek płatności OC i warianty autocasco. Rozszerzone warianty autocasco. Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Najlepsze polisy OC AC – ubezpieczenia. Ubezpieczenie assistance. Dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Polisa OC AC – ubezpieczeni to najlepsza ochrona dla każdego.

Każdy kierowca zdaje sobie sprawę ze znaczenia ubezpieczenia samochodowego i powinien posiadać wiedzę na ich temat. Kolizja może przytrafić się w najmniej spodziewanym momencie, więc trzeba być przygotowanym na każdą sytuację. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest regulowane ustawą z dnia 22 maja 2003 roku o obowiązkowych ubezpieczeniach. Zadaniem ubezpieczenia OC jest ochrona kierowcy przed konsekwencjami spowodowania wypadku. Sprawca nie rekompensuje poszkodowanemu zadanych zniszczeń z własnej kieszeni, a jego ubezpieczyciel. Ubezpieczenie OC jest obligatoryjne, a następstwa jego braku mogą być bardzo surowe. Za nieposiadanie polisy powyżej 14 dni można otrzymać bardzo wysoką karę pieniężną.

AC, czyli autocasco, ma zapewniać odszkodowanie w razie wypadku, uszkodzenia lub kradzieży samochodu. W zależności od preferencji kierowcy może wybrać rozszerzony lub podstawowy wariant autocasco, zapewniający rekompensatę np. za uszkodzenia auta w wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Przy zakupie rozszerzonego wariantu często przygotowane są dla klienta atrakcyjne zniżki.

Okres na zgłoszenie szkody z tytułu OC i AC wynosi kilka dni. Ubezpieczyciela najlepiej poinformować jak najwcześniej o zaistniały wydarzeniu. OC oraz AC często wykupuje się w pakiecie, dzięki czemu można zyskać korzystne zniżki. Do OC oprócz Autocasco można dopasować innego rodzaju ubezpieczenia m.in ubezpieczenie assistance zapewniające pomoc techniczną, medyczną, informacyjną w zdarzeniach losowych, czy ubezpieczenie od NNW, które dotyczy następstwa nieszczęśliwych wypadków. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rozmaite opcje polis, OC i AC w pakiecie, ale również często proponują dodatkowe opcje. Będąc kierowcą należy się zapoznać się z nimi.

Autocasco – co to jest?

Atrakcyjne warunki AC, 100% komfortu. Dobór oferty zależny od preferencji klienta. Szeroki zakres ochrony. Kompleksowa ochrona, od zaraz. Oblicz składkę i prześlij wniosek – wszystko także przez internet.

Autocasco, w skrócie AC, to ubezpieczenie, które należy do grupy dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli takich, gdzie zawarcie umowy zależy od właściciela pojazdu. Chroni ono Twój samochód, włączając w to wyposażenie standardowe i dodatkowe (w zależności od tego, co zostało zawarte w umowie) przed kradzieżą, uszkodzeniem czy zniszczeniem. Jako wyposażenie dodatkowe rozumiemy np. specjalne wykończenie wnętrza samochodu, itp.

Oferta ubezpieczeniowa oraz jej zakres, które oferuje dany ubezpieczyciel, zawarte są w OWU*. Zakres AC jest zależny od warunków, które są oferowane przez firmę ubezpieczeniową i od Twoich preferencji, jako osoby ubezpieczającej pojazd. Umowę zawiera się zazwyczaj na okres 12 miesięcy, chyba, że jest taka potrzeba może to być krótszy okres. Ochrona działa już kolejnego dnia, po opłaceniu wyznaczonej składki. Należność można spłacać ratami lub zapłacić jednorazowo. Jeżeli chodzi o wygaśnięcie umowy, to następuje to po określonym okresie obowiązywania lub w momencie, gdy nie opłacimy kolejnej raty składki.

Czy jest nam potrzebne?

Myślę, że każdy powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie, choć mam nadzieję, że to co zostało i zostanie przedstawione w artykule pomoże podjąć słuszną decyzję. Ubezpieczenie będzie chronić Twój pojazd od różnych zdarzeń, w zależności który wariant ochrony wybierzesz. Zakres może obejmować ochronę przed uszkodzeniem bądź zniszczeniem pojazdu w wyniku kolizji, która została spowodowana z winy osoby ubezpieczonej, ale chroni także pojazd w sytuacji, gdy Ubezpieczony nie miał wpływu na dane zdarzenie, np. w przypadku pożaru/wybuchu, huraganu, gradu, powodzi, zatopienia, uderzenia pioruna, lawiny, osuwania czy zapadania się ziemi, kolizji z udziałem innych uczestników ruchu drogowego/z przedmiotami i osobami znajdującymi się poza pojazdem, kradzieży albo usiłowania kradzieży.

Czym jest OWU*?

OWU to nic innego jak Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Jest to dokument, który opisuje warunki umowy, na podstawie których polisa AC została zawarta. Klient jest zobowiązany do zapoznania się z treścią OWU zanim podpisze umowę. Zawarte są w nim m.in.: zakres ubezpieczenia, przedmiot ubezpieczenia, wyłączenia, obowiązki Klienta, obowiązki ubezpieczyciela oraz wszystkie ustalenia dotyczące odszkodowania.

Co obejmuje autocasco?

Najlepsze autocasco – pełna i kompleksowa ochrona w Polsce, Europie lub na świecie. Autocasco na miarę naszych możliwości, poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Sprawdź co obejmuje autocasco. Wybierz najlepszą polisę bez wychodzenia z domu – ranking ubezpieczeń OC.

Autocasco to najpopularniejsze ubezpieczenie dobrowolne oferowane przez firmy ubezpieczeniowe. W odróżnieniu od obowiązkowego OC, którego zakres jest ściśle regulowany, AC pozostawia ubezpieczycielom dużą dowolność w kwestii zakresu gwarantowanej ochrony. W zależności od oferującej AC firmy ubezpieczeniowej autocasco obejmuje szkody wynikłe na terenie kraju, Europy lub świata z powodu:

 • kradzieży oraz usiłowania kradzieży pojazdu, części pojazdu lub dodatkowego
 • wyposażenia
 • wybuchu
 • pożaru
 • uszkodzenia pojazdu przez zwierzęta lub osoby trzecie
 • wypadku lub kolizji z przedmiotami, zwierzętami, ludźmi lub innymi
 • pojazdami
 • gradu
 • powodzi
 • burzy
 • osuwisk ziemi
 • lawiny
 • zatopienia
 • wandalizmu

W ramach AC możemy liczyć również na:

 • naprawę uszkodzeń częściami oryginalnymi/zamiennikami
 • naprawę uszkodzeń w ASO
 • pojazd zastępczy
 • odebranie i przywiezienie samochodu od i do ubezpieczonego
 • ubezpieczenie fotelika dziecięcego
 • ubezpieczenie instalacji gazowej LPG
 • kosztorys napraw

Do kwestii zakupu autocasco, przez wzgląd na ogromną ilość możliwości i wariantów ochrony, nie należy podchodzić więc jedynie przez pryzmat ceny ubezpieczenia. Należy przyjrzeć się przede wszystkim zakresowi ochrony i zwrócić uwagę, czy na przykład w ramach AC dodawany jest jakiś gratis lub inna promocja, najczęściej jest to pakiet mini assistance albo zniżka na OC lub też szereg korzystnych zniżek, sięgających nawet 60% za bezkolizyjną i bezszkodową jazdę.

Pamiętać należy również, że autocasco nie obejmuje ochroną zniszczeń lub zdarzeń, do których doszło z powodu rażącej nieodpowiedzialności lub niedopilnowania ze strony kierowcy lub właściciela pojazdu.

AC ubezpieczenie samochodu

Zabezpiecz się w razie uszkodzenia swojego pojazdu. W przypadku zniszczenia lub kradzieży otrzymasz odszkodowanie dzięki autocasco. Ac ubezpieczenie samochodu, możliwość zakupu online, zminimalizowane formalności, niskie ceny, atrakcyjne pakiety ochrony, opcja podstawowa i rozszerzona, dla kierowców, na okoliczność klęsk żywiołowych, po pożarze, szybka wypłata środków. Najlepsza AC ubezpieczenia samochodów.

Posiadając ac możemy otrzymać pieniądze w takich przypadkach jak:

 • uszkodzenie pojazdu w wyniku kolizji z innymi uczestnikami ruchu drogowego lub zwierzętami,
 • zniszczenie stojącego pojazdu przez inne osoby,
 • kradzież samochodu lub elementów jego wyposażenia,
 • wybuchu lub też pożaru,
 • niszczycielskiej działalności sił przyrody-powódź, huragan, grad, lawina.

Co to jest ubezpieczenie samochodu AC

Ubezpieczenie ac pojazdu jest dodatkową możliwością dobrowolnego ubezpieczenia pojazdu. Obok obowiązkowego ac, opcja ta pozwala nam uchronić się przed działalnością osób trzecich np. w razie wypadków drogowych. We wspomnianych wyżej sytuacjach możemy liczyć nie tylko na pomoc finansową, ale również na takie usługi jak: holowanie, zmiana koła, pokrycie kosztów napraw a nawet zabezpieczenie określonych sum pieniędzy na hotel, w przypadku gdy naprawa auta potrwa dość długo. Dodatkowo możemy liczyć także na udostępnienia nam samochodu zastępczego.

Najtańsze ubezpieczenie AC

Najtańsze ubezpieczenia AC, kompleksowa ochrona samochodu. Wartościowe ubezpieczenie autocasco na miarę potrzeb i możliwości właściciela samochodu. Z kalkulatorem AC ułatwiony wybór ubezpieczenia. Najlepsze polisy samochodowe w Twoim mieście. Najtańsze ubezpieczenie AC bez wychodzenia z domu. Kompleksowa ochrona kierowcy i jego pojazdu.

Ubezpieczenie autocasco statystycznie jest najpopularniejszym dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym wśród kierowców. Składka na takie ubezpieczenie waha się w zależności od kilku czynników: ceny samochodu (przy nowych i droższych lub luksusowych modelach jest odpowiednio wyższa), stopnia ryzyka kradzieży (niektóre modele są bardziej popularne wśród złodziei od innych. Wynika to z mniejszej ilości zabezpieczeń fabrycznych samochodu, co ułatwia kradzież lub też popularności danego modelu wśród użytkowników).

Wysokość składki AC uzależniona jest również od preferencji kierowców dotyczących ewentualnej naprawy samochodu z ubezpieczenia – czy wolą części oryginalne, czy zgadzają się na użycie alternatywnych części zamiennych.

Tanie ubezpieczenie AC

Na koszt swojego AC można mieć realny wpływ. Najtańszym ubezpieczeniem autocasco jest oczywiście ubezpieczenie w zakresie podstawowym. Jednak tanie ubezpieczenie AC można mieć również nie rezygnując z dodatkowych opcji ubezpieczeniowych. W podjęciu odpowiedniej decyzji pomagają kalkulatory ubezpieczeniowe, które są łatwo dostępne w Internecie. Szybko można porównać oferty, biorąc pod uwagę zarówno cenę samego AC, by wybrać możliwie najtańsze jak i korzyści z niego wypływające.

Oferty firm ubezpieczeniowych i proponowane przez nich promocje (brak zwyżek dla młodych kierowców, zniżki dla doświadczonych, promocyjne ceny AC przy zakupie OC i inne) są na tyle zróżnicowane, że znalezienie AC na miarę naszego portfela i potrzeb jest możliwe. Kalkulator pozwoli przyspieszyć decyzje o wyborze.

Ubezpieczenie dobrowolne autocasco skrojone dokładnie na miarę potrzeb ochrony Twojego samochodu. Wyliczenie składki na ubezpieczenie bez względu na system zniżek i zwyżek z pomocą kalkulatora przyjdzie z niespotykaną łatwością. Skalkulowanie kosztów, porównanie zakresu ochrony i szybki wniosek przez Internet to droga do ubezpieczenia idealnego.

Ubezpieczenie auto casco w swoim zakresie zawierać może ochronę przed zniszczeniem lub uszkodzeniem samochodu w wyniku kolizji lub innego zdarzenia drogowego, które zaszło z winy ubezpieczonego oraz również w sytuacji, gdy do uszkodzeń lub zniszczenia doszło bez wpływu ubezpieczonego na zdarzenie, czyli ubezpieczenie autocasco obejmuje na przykład:

 • kolizję lub wypadek z udziałem pojazdów, zwierząt, przedmiotów lub osób trzecich
 • działalność zjawisk atmosferycznych (burze, gradobicie, powodzie, lawiny, huragany i inne gwałtowne zjawiska atmosferyczne
 • kradzież lub usiłowanie kradzieży
 • pożar lub eksplozję

Samym obiektem ubezpieczenia może być nie tylko pojazd, ale również wyposażenie standardowe, a także dodatkowe, w skład którego może wchodzić wszystko – od fotelika samochodowego, przez komputer pokładowy po specjalne, tworzone na zamówienie wykończenia wnętrza.

Składka na autocasco nie jest zależna tylko od zakresu ochrony, ale również od indywidualnych czynników związanych zarówno z pojazdem, jak i z właścicielem pojazdu. Często ważne jest również miejsce rejestracji samochodu, bo właściciele samochodów zarejestrowanych w małej miejscowości mogą liczyć na zniżkę składki. Na inne, wysokie zniżki mogą liczyć również osoby z długą i bezkolizyjną historią jazdy. Na wysokość składki wpływa również decyzja ubezpieczonego o sposobie naprawy szkody – czy naprawa ma przebiegać w autoryzowanym warsztacie przy użyciu oryginalnych części producenta, czy może być przeprowadzona w innym, renomowanym warsztacie przy użyciu zamienników wysokiej jakości i o ugruntowanej marce części zamiennych.

Kalkulator auto casco

Proponowany przez poszczególnych ubezpieczycieli system zniżek i zwyżek składki ubezpieczenia może nastręczać problemów w wyliczeniu dokładniej sumy składki na ubezpieczenie. Kalkulator auto casco może okazać się nieocenioną pomocą. Za jego pomocą można szybko i dokładnie wyliczyć koszt ubezpieczenia w oparciu o wszystkie czynniki indywidualne, takie jak:

 • wiek pojazdu
 • stan techniczny pojazdu
 • marka
 • wiek właściciela
 • miejsce ubezpieczenia

Po wpisaniu tych i innych wymaganych informacji w formularz otrzymamy koszt naszego ubezpieczenia autocasco u wiodących na polskim rynku ubezpieczycieli. Dostaniemy również możliwość natychmiastowego złożenia wniosku o ubezpieczenie AC do wybranego przez nas ubezpieczyciela drogą internetową, co jest najszybszą i najwygodniejszą drogą zakupu interesującej nas polisy AC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *